1937 Panoráma. A Nemzeti Újság ajándékkönyve. Szerk.: Tóth László. Bp., 1937, Panoráma. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón gyűrődéssel, kopásnyomokkal.
Kalo Jenő: A gyógyulás szelencéje. Az orvosi asztrológia kézikönyve. I. kötet. Bp., 2002, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
A mi süteményes könyvünk.Gyakorlati utmutatások a torták, mignonok és mindenféle sütemények helyes elkészítésére és díszítésére. Váncza könyv. Bp.,1986, Váncza és Társa. Tizennegyedik, háromszorosra bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Rosnyai Dávid: Horologium Turcium. Bevezetéssel és jegyzetekkel ellátva kiadta: Dézsi Lajos. Régi Magyar Könyvtár 38. Bp., 1926, MTA, 260 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.
Régi Magyar Könyvtár 2 kötete (34.,37.), benne Kazinczy Ferenc 2 munkájával: Kazinczy Ferenc: Az amerikai Podocz és Kazmir keresztyén vallásra való megtérése. Bessenyei német eredetijével együtt kiadta és bevezetéssel ellátta Weber Arthur. Régi Magyar Könyvtár 34. Bp., 1914., MTA, 58 p. Kiadói papírkötés.; + Kazinczy Ferenc tübingai pályaműve a magyar nyelvről. 1808. Kiadta: Heinrich Gusztáv. Régi Magyar Könyvtár 37. Bp., 1916., MTA, 194 p. Kiadói papírkötés, foltos, hullámos lapokkal.
Ormándy Miklós: Mesék a virágokról. Bp.,1911, Rákosi Jenő, 151+1 p. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, a hátsó szennylap és a hátsó kötéstábla belseje foltos.
Szabó László: Jókai élete és művei. Bp., 1904, Rákosi Jenő, 1 t. 367 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Átkötött kopott félvászon-kötésben, két lap részben kijár.
Hasznos Tudnivalók 2 száma (1.,8.): Csízik Gyula: Népművészet és egyéb hasznos tudnivalók.; Tarcai György: A körmöci muzsikus és egyéb történetek.; Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 99;48 p. A borítók illusztrációja Pálla Jenő (1883 - 1958) munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, az egyik borító szakadt.