Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek. Márai Sándor munkái. A borító Fenyves Sándor grafikus munkája. Bp., 1943,Révai, 210 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé szakadozott, kissé sérült borítóval.
Székely Sámuel: Egy újságíró emlékei. Bp., 1926, Szerzői, (Wodianer F.-ny.), 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott, 127. számú számozott, a szerző, Székely Sámuel (1857-1926) által aláírt példány.
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. II. köt. Ford.: Szász Károly. Képekkel illusztrált hatodik kiadás. Bp.,é.n.,Franklin. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
1835 Aurora. Hazai almanach. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza [József.] XIV. évf. vagy új folyamat IV. éve. Pest,1835,Ifj. Kilian György, 3 sztl. lev (címlap, Méltóságos Széki gróf Teleki István..., Aurora XIV. év vagy...´)+15-425 p.+1 sztl. lev. Átkötött kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, körbevágott, hiányos, hiányzó metszetekkel.
1913 Nyomdász-évkönyv és uti kalauz az 1913. évre. Szerk.: Lerner Dezső. Bp.,1913, Magyarországi Könyvnyomdászok és Betűöntők Szakegyesülete, 233+1 p.+15 (korabeli reklámok) sztl. lev. + 1 (A Magyar Szt. Korona Országainak térképe, 1:2.000.000, készítette Hatsek Ignác, Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 50x35 cm) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Klein-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, két kijáró lappal.
William Blake: Songs of Innocence and of Experience. Az Ártatlanság és a Tapasztalás dalai. Ford.: Erdődi Gábor. Péter Ágnes előszavával. William Blake illusztrációival. Bp.,2006,General Press. Ritka kétnyelvű kiadás, magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.