Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 186

Barcza Imre - Dr. Thirring Gusztáv (szerk.): Budapest Duna-balparti környéke. Részletes magyar utikalauzok. I. Budapest és környéke. Bp., 1923, Turistaság és alpinizmus. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
15084.

Rufpreis:
800 HUF

Tarr László: A régi Váci utca regényes krónikája. Bp., 1984, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítval.
15085.

Rufpreis:
1 000 HUF

N. Szabó Gyula: Zalaország. IV., VII-IX. füzetek. N. Szabó Gyula könyvei. Keszthely, 1926-1927., Nádai Ignác és Fia-ny.-Lőwy B.-ny. Papírkötésben, kettőről a hátsó borító levált, hiányzik, egyről a hátsó borító levált, ex libris-szekkel, intézményi bélyegzőkkel.
15086.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lengyel Endre: Petrogenetikai megfigyelések a Pilisszentlászló-környéki andeziteken. Különlenyomat a "Földtani Közlöny" 1925. évi LV-ik kötetéből. Bp., 1926., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 119-127 p. Papírkötés, volt könyvtári példány.
15087.

Rufpreis:
1 000 HUF

Osváth Miklós hévízi grafikái. Szerk.: Dr. Szarka Lajos. Hévíz, 2006., Hévíz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. +2005 Hévíz. Művészeti és művelődési folyóirat. XII. évf. 4. sz.
15088.

Rufpreis:
1 000 HUF

Zákonyi Ferenc: Hévíz múltja és fejlődése 1820-ig. Hévízi Füzetek. 3. Hévíz, 1974.,(Kecskemét, Petőfi-ny.) 79+2 p.+III+XXVIII t. Kiadói kartonált papírkötés, a képtáblák egy része kijár (III-XIV.)
15089.

Rufpreis:
1 000 HUF

Schréter Zoltán: A banai keserűvíz. Különlenyoomat a Hidrologiai Közlönyv III. (1923. évi) kötetéből. Bp., 1927.,(Vác Kir. Orsz. Fegyintézeti-ny.), 2+2 p. Papírkötés, volt könyvtári példány.
15090.

Rufpreis:
1 000 HUF

Wein György: Zirc könyvékének Titon rétegei. A doktori cím elnyerése céljából benyújtott értekezés. Közlemények a Debreceni Tisza István Tudomány Egyetem Ásvány- Földtani Intézetéből. 2. sz. Különlenyomat a Földtani Közlöny 1934. LXIV.  köt. Bp., 1934., Mérnök-ny., 81-99 p.+1 t. Papírkötés, volt könyvtári példány.
15091.

Rufpreis:
1 000 HUF

Batár Attila: A sokrétű Víziváros. Bp., 2002. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15093.

Rufpreis:
1 000 HUF

Lőcsei stipendiánsok és literátusok. Külföldi tanulmányutak dokumentumai, 1550-1699. Sajtó  alá rend. Katona Tünde, Latzkovits Miklós.  Szeged, 1990, Szegedi Oktatástörténeti Munkaközösség. Fontes rerum scholasticarum II/1. Kiadói papírkötés.
15094.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gecsényi Lajos: Győr város telek- és házösszeírásai 1564-1602. Győr, 2003, Győr Megyei Jogú Városi Levéltár. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15095.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kamarás István: Búvópatakok. A szentimrevárosi katolikus ifjúsági mozgalom története 1949-től 1961-ig. Bp., 1992, Márton Áron Kiadó. A szerző által dedikált!. Kiadói papírkötés.
15096.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF