B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)
Thomas L. Friedman: És mégis lapos a Föld. A XXI. század rövid története. Ford.: Bozai Ágota. Bp., 2006., HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Belgrade Through the Centuries. Historical Archives of Belgrade. Szerk.: Branka Prpa. Belgrád, 2005., Secretariat of Culture of the City Assembly of Belgrade. Szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1500 példányban.
Isabelle Vonéche Cardia: Magyar október, vörös zászló és vörös kereszt között. A Nemzetközi Vöröskereszt Magyarországon 1956. Bp.,2006., Socio-Typo. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Dienes István: A Karancslapujtői honfoglalás kori öv és mordvinföldi hasonmása. Különlenyomat az Archeológiai Értesítő 91 évf. 1964. évi 1. számából. Bp., 1964., Akadémiai Nyomda, 17-40 p. Papírkötésben.
Takáts Sándor: Régi idők, régi emberek. Bp.,[1930], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, laza fűzéssel, megviselt állapotban.
Héjjas Pál, Horváth M. Ferenc (szerk.): A Pest Megyei Levéltár - Levéltárismertető. Bp, 2004, Pest Megyei Levéltár. Megjelent 2000 példányban. Magyar, német és angol nyelvű. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban.