Nagy György: Az úton végig kell menni. Bp.,1939,Bárd Ferenc. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal. A szerző által dedikált.
Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével, Mécs László aláírásával, 10104. sorszámú példány. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.
Jókai Mór 7 műve: Politikai divatok, Mesék és regék, A tengerszemű hölgy. Egy az isten I-II., Az élet komédiásai I-II. Bp.,1894-1927, Révai-Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, 3 gerincen kis sérüléssel.
Shakespere minden munkái II-VI. kötet. Bp.,1903, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy kötet borítója foltos, egy másik kötet borítóján kis folttal.
Szabó Dezső: Az elsodort falu. Kritikai kiadás. 1-2. kötet. Bp., 1944, Faust Imre, 314+1+309+2 p. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, foltos, borítóval, a gerincek felső részén kis sérüléssel.
Búvár zsebkönyvek 14 kötete, és a Kolibri Könyvek 1 kötete, összesen 15 db. Bp.,1972-1989, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, nagyrészt állatvilág, részben növényvilág témában, egy repülőgépessel, változó állapotban.
A művelődés könyvtára 2 kötete: Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. Dr. Szent-györgyi Albert (szerk.:): Az élet tudománya. A művelődés könyvtára 3. Bp., 1943, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, a 3. kötetben kijáró lapokkal, laza fűzéssel, a borító egyik sarkán töréssel.
Verne Gyula 2 műve: Győzedelmes Robur. Fordította: Kövér Ilma. Geiger Richard rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp.,én. ,Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított borítóval és kötéssel.+Öt hét léghajón. Fordította: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp.,én.,Tolnai. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított borítóval.