Cholnoky Jenő, Germanus Gyula et alii: A Föld felfedezői és meghódítói I-V. kötet. I. kötet: Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Bp, 1938. Révai. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a II-IV. kötetek gerince sérült, a kötéstáblák belsején sérülés, folt, magánkönyvtári pecséttel.
Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában. Sajtó alá rendezte, és bevezetővel ellátta: Remenyik Zsigmond. Bp.,1943, Officina. Átkötött egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen.
Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők,hazátlanok. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., é.n., Magyar Katolikus Írók Könyvei, (Pallas-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, foltos borítóval.
Bölöni Farkas Sándor: Nyugateurópai utazás. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. Erdélyi Ritkaságok 11. kötet. Kolozsvár,1943, Minerva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Pápa. Szerk. és a bevezetést írta: Dr. Hermann István. Rajzolta Heitler László. Pápa, 1987, Jókai Mór Városi Könyvtár. Aranyozott műbőr-kötés. Megjelent 2800 példányban.