Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Második népies kiadás. Bp.,1887, Athenaeum. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben, a címlap, az elülső előzéklap és a címkép kijár.
Kaffka Margit: Utólszor a lyrán. Új versek. Anthologia a régebbi versekből. Modern Könyvtár. 246-247. Magyar költők. XI. Bp.,(1913), Athenaum. 48 p. Első kiadás.Kiadói illusztrált papírkötés, a borítója szakadozott, sérült, javított.
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Korai kiadás (cca 1910-1920)
Arany János sorozat 3 kötete: Toldi szerelme. (Ötödik kiadás.)+Toldi. Toldi estéje. Buda halála. Murány ostroma. (Ötödik kiadás.)+Arany János elbeszélő és elegyes költemények. (Új teljes kiadás.) Bp.,1882-1887, Ráth Mór. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borító sarkokkal, két kötet gerince kissé sérült,
Bognár Cecil: Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp.,[1942], Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. II. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, fakó borítóval, kissé sérült gerinccel.