Mészöly Dezső: Villon Magyarországon. Bp.,(1942), Rózsavölgyi, (Szabadka, Keresztény Sajtószövetkezet-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval. A szerző első műve. Első kiadás.
Kosztolányi Dezső: Őszi koncert. Kártya. Magyar Költők III. kötet. Modern Könyvtár 54. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, 29+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés.
Buda Ferenc: Füvek példája. Versek. Bp.,1963, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakad papír védőborítóval. A szerző, Buda Ferenc (1936-) Kossuth és József Attila-díjas költő, műfordító által dedikált, dátumozva (Tiszakécske, 1998. június 16.) A költő elsőként megjelent verseskötete.
Vajda János kisebb költeményei. I. kötet. Bp.,1881, Aigner Lajos, 1 t.+2+293+7 p. Első kiadás. Korabeli kopott aranyozott egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, hiányzó elülső előzéklappal. Ritka!
Diezmann, August: Neuer Plutarch, oder Bildnisse und Biographien der berühmtesten Männer und Frauen aller Nationen und Stände von den ältern bis auf unsere Zeiten. I-IV. Pesth-Wien-Leipzig, 1858-185 ,C.A. Hartleben, 239+239+239+248 p.+C t.(acélmetszetek) Acélmetszetekkel illusztrált. Negyedik kiadás. Átkötött, javított gerincű modern félvászon-kötés, a 4. kötet lapjai foltos./ Half-linen binding, with rebound cover, with repaired spine, 4th page are spotty, in German.