Farkas Elek: Legújabb és legtömöttebb német-magyar és magyar-német zsebszókönyv. Magyar-német rész. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv. Stereotyp-kiadás. Harmadik lenyomat. Magyar és német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, gerinccel, kissé foltos lapokkal.
Friedrich Nietzsche: Fr. Nietzsche levelei 1863-1889. Richard Öhler nyomán kiszemelte, fordította, és bevezette Strém István, és Beke Margit. Documenta Humana. Bp.,[1923], Fővárosi Könyvkiadó Rt. Korabeli átkötött kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. Megjelent 100 példányban.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
Pirchala Imre: Latin nyelvtan reáliskolák számára. Olvasmánnyal és szótárral. Bp., 1887, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár). Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták(, ezen a 1891-es évszám szerepel kiadási dátumként), az elülső szennylap hiányzik.
Görg Nándor: A német nyelv tankönyve. Nyelvtudományi könyvtár. Bécs-Lipcse, é.n., Hartleben. Harmadik, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos hátsó borítóval.
P.-F. Le Play: La Réforme Sociale. Bulletin, de La Société D'Économie Sociale et des Unions de La Paix Sociale. Párizs, 1906, Secrétariat de La Société D'Économie Sociale, 204 p. Korabeli félvászon-kötés, francia nyelven. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
Francia nyelvkönyvek, 3 db: Macher Ede: Francia olvasókönyv. A felsőbb leányiskolák V-VI. osztálya számára. Bp.,1908, Athenaeum. Második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon pecsétekkel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Francia nyelvkönyv és kereskedelmi levelező felső kereskedelmi iskolák használatára. Szerk.: Dr. Latzkó Hugó-Dr. Honti Rezső. I. rész: A második osztály számára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Hatodik kiadás. Papírkötés, szakadt gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel, kissé foltos. Honthy: Magyar-francia beszélgetések. Zsebkönyv utazók számára. Bp.,é.n., Eisler G. Papírkötés, tollas aláhúzásokkal, foltos.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Díszes vászonkötésben, az aranyozás jó állapotban.
Nagy Orvosi könyv tétel, részben háború előtti könyvekkel: 18 könyv Dr. Müller Vilmos: Klinikai diagnosztika. Bp., 1939, Jendrassik Herzog: A belorvostan tankönyve I.-II. Hetényi Géza: Belgyógyászat I-II. Kiss Ferenc: Rendszeres Bonctan, Magyar-Petrányi: A belgyógyászat alapvonalai I-II., Kiss Ferencz: Rendszeres boncztan 1. (1946), Balogh Károly Fogászat, Dr. Simon Béla: Stomatológiai diagnosztika, Zoltán Imre: Nőgyógyászat; Somogyi Endre: Az igazságügyi orvostan alapjai; Endes Pathológia I-II. ; Magyar-Petrányi: A belgyógyászat alapvonalai I.-II. (A képen nem szerepel az összes)
Klinikai therapia 1-2. kötet. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. A Modern Orvostudomány Kézikönyve. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, az I. kötet gerince kissé sérült, de egyébként jó állapotban, Dr. Némethy Géza orvos névbélyegzőjével.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.