Dr. Bókay János - Dr. Flesch Ármin - Dr. Bókay Zoltán: A gyermekorvoslás tankönyve. Orvostanhallgatók, szigorlók és gyakorlóorvosok számára. Budapest, 1912, Mai Henrik és Fia Könyvkereskedése. Kiadói egészvászon borítóban, márványozott lapélekkel, 692 p. A borító sarkai kopottak. A gerince foltos, kopott. De ezeket leszámítva jó állapotban.
Francisci a Schooten (Franz von Schooten): Principia matheseos universalis, seu Introductio ad geometriae methodum Renati Des Cartes, edita ab Er. Bartholino, Casp. fil. Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. 418 p + 8 p. sok ábrával. Korabeli papírkötésben. / With many drawings in paper binding. In good condition
Adiano Collardo: Avium vivae icones. Brüsszel, 1967, Culture et Civilisation. Kiadói műbőr-kötés, francia nyelven. Reprint. / Leatherette-binding, in French language.
Camille Flammarion: Uránia. Bieler, Gambard és Myrbach eredeti rajzaival. Bp., 1896, Légrády. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, foltos gerinccel, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap kijár, számos szövegközti illusztrációval.
Gazdasági alapismeretek. Kézikönyv a M. Kir. Téli Gazdasági tanfolyamok hallgatói részére. VI. javított kiadás. Bp., 1932, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban. A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nagyapja./ Erasmus Darwin: Zoonomia, or, the laws of organic life. Second book, first part. Half-leather-binding, in german language. The cover is little bit worn. The writer, Erasmus Darwin (1731-1802) was the grandfather of Charles Darwin.
Pantó Dezső: A dunai aranymosás kérdése. Die Frage der Goldwäscherei and der Donau. Bp., 1935, Mérnökök Nyomdája-ny. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a könyv gerince elvált a borítótól, a kötés fűzése sérült, laza, magyar és német nyelven. Különlenyomat a Földtani Közlöny LXV. 7-9. füzeteiből./ Paperbinding, damaged, in poor condition, in Hungarian and German language.
Dr. Kelen Béla: Gyógyítás röntgen-, rádium- és ibolyántúli sugarakkal. Népszerű természettudományi könyvtár 4. Bp., 1923, Kir. Magyar. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés.
Detre László: Üzenetek a világűrből. Kozmikus hatások a Földön. Bp., (1939), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. 279 p. XVI t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kopottas, javított gerinccel.
Vegyes könyvtétel, természetvédelem témában, 2 db: Dr. Pájer József: Természetvédelem az ezredfordulón. Mezőgazdaság a természetvédelem szolgálatában. Szerk.: Hartman Mátyás. Bp., 2002, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói papírkötés és kiadói kartonált papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.