Weltweit Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 66

Franciaország 1910. "Nemzeti Múzeumok" peremén jelzett Br emlékérem. Szign.: Yencesse (160,92g/72mm) T:2,2- / France 1910. "Musées Nationaux" marked on edge Br commemorative medal. "REPUBLIQUE FRANCAISE -  MUSEES NATIONAUX/ AUX GENEREUX DONATEURS LA REPUBLIQUE RECONNAISSANTE - EXEMPLAIRE DE COLLECTION" Sign.:Yencesse (160,92g/72mm) C:XF,VF
30516.

Rufpreis:
10 000 HUF

Franciaország ~1920-1930. "Roubaix-i Nemzeti Iparművészeti Iskola (École Nationale des Arts Industriels de Roubaix)" gravírozott Br emlékérem peremen "BRONZE" beütéssel. Szign.: Jules-Clément Chaplain (154,18g/69mm) T:2 / France ~1920-1930. "National School of Industrial Arts in Roubaix (École Nationale des Arts Industriels de Roubaix)" engraved Br commemorative medal on the edge with "BRONZE" mark. " FERDd DUTERT - ARCHITECTE / ECOLE NATIONALE DES ARTS INDUSTRIELS DE ROUBAIX - EXEMPLAIRE DE COLLECTION". Sign.: Jules-Clément Chaplain (154,18g/69mm) C:XF
30517.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Franciaország 1937. "Cinema / Párizs 1937. II. díj" ezüstözött Br díjérem eredeti tokban. Szign.: M. Delannoy (141,26g/68mm) T:2 patina France 1937. "Cinema / IInd Prize, 1937, Paris" gilt Br award medal in original case. "CINEMA / PARIS 1937. II. DIJ". Sign.: M. Delannoy (141,26g/68mm) C:XF patina
30518.

Rufpreis:
17 000 HUF
46,07
53,13

Franciaország 1975. "Nicolas de Staël" kétoldalas ezüstözött Cu érem, peremén "No. 19/100" sorszámmal. Szign.: Hajdu István (Étienne Hajdu) (356,71g/88mm) T:2 / France 1975. "Nicolas de Staël" two sided silver-plated Cu medallion with "No. 19/100" on the edge. Sign.: Étienne Hajdu (356,71g/88mm) C:XF
30519.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Franciaország DN "Tante Manette (Manette nagynéni)" Br szögletes plakett. Szign.: Ovide Yencesse (1869-1947)(79,09g/74x74mm) T:2 France ND "Tante Manette (Aunt Manette)" Br rectangula plaque. Sign.: Ovide Yencesse (1869-1947) (79,09g/74x74mm) C:XF
30520.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Hollandia 1742. "Pragmatica Sanctio" kétoldalas Br gúnyérem (13,11g/42,5mm) T:2-,3 ly., kissé hullámos / Netherlands 1742. "Pragmatica Sanctio" two-sided Br satirical medal. "DE PRAGMATIQUE SANCTIE BELOOFT EN NOU VANMYN ERVELANDE BEROOFT 1742 / EEDE EN VERBONDE GEBROOKEN  ENT VUUR ALOMME AANGESTOOKEN - SAX (Saxony), SILES (Silesia), BAV (Bavaria), BOHEME (Bohemia), BYR, OOSTENE (Austria)" (13,11g/42,5mm) C:VF,F hole, slightly curved Montenuovo 1707.
30521.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Nagy-Britannia / Liverpool 1886. "Nemzetközi Hajózási, Utazási és Kereskedelmi Kiállítás" Cu emlékérem "ELKINGTON & CO." gyártói jelzéssel, kissé sérült tokban (58,29g/51mm) T:1-,2 kis ph. /  Great Britain / Liverpool 1886. "International Exhibition of Navigation, Travelling, Commerce & Manufactures" Cu medal with makers mark "ELKINGTON & CO." in slightly damaged case. "OPENED BY HER MAJESTY QVEEN VICTORIA - MAY 1886 / INTERNATIONAL EXHIBITION OF NAVIGATION TRAVELLING COMMERCE & MANUFACTURES - LIVERPOOL 1886 - SIR DAVID RADCLIFFE MAYOR CHAIRMAN" (58,29g/51mm) C:AU,XF small edge error
30522.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Nápoly-Szicíliai Kettős Királyság 1830. "I. Ferenc nápoly-szicíliai király - Mária Izabella - Ferenc herceg / Párizsi pénzverde látogatása alkalmából 1830. Május 31." Br emlékérem. Szign.: Barre - Puymaurin (52,82g/50mm) T:2 / Kingdom of the Two Sicilies 1830. "Francis I of the Two Sicilies - Maria Isabella - Prince Francis / Visit of the Paris Mint 31 May 1830" Br commemorative medal. Sign.: Barre - Puymaurin (52,82g/50mm) C:XF
30523.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Német Államok / Szászország 1537. "V. Károly" öntött Ag emlékérem. Tervező: Hans Reinhart. Korabeli öntvény. (70,89g/64mm) T:2- ph., patina R! / German States / Saxony 1537. "Charles V" cast Ag commemorative medallion "CAROLVS V DEI GRATIA ROMAN IMPERATOR SEMPER AVGVSTVS REX HIS ANNO SAL M DXXXVII AETATIS SVAE XXXVII". Designer: Hans Reinhart. Contemporary cast. (70,89g/64mm)  C:VF edge error, patina Rare! Habich II, 1, 1926.
30524.

Rufpreis:
200 000 HUF
542,01
625,00

Német Államok / Nürnberg 1569. "Sebalt Haller zu Hallerstein" egyoldalas Br érem mesterjegy nélkül, Valentin Maler (1540-1603) munkája (47,82g/54,5mm) T:2- German States / Nürnberg 1569. "Sebalt Haller zu Hallerstein" one-sided Br medallion, without signature. Work of Valentin Maler (1540-1603) "SEABALT HALLER Z HALLERSTAIN AETAT LXIX 1569" (47,82g/54,5mm) T:VF
30525.

Rufpreis:
12 000 HUF

Német Államok / Württemberg 1697. "Rijswijki béke" Ag zseton. Készítő: Eberhard Ludwig (1693-1733) (2,26g/21mm) T:2 /  Germany States / Wurttemberg 1697. "Treaty of Ryswick" Ag medal. Artist: Eberhard Ludwig (1693-1733)  (2,26g/21mm) C:XF
30526.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Német Államok / Türingia 1710. "XIV. Lajos vereségei" kétoldalas Sn szatirikus emlékérem mesterjegy nélkül, Christian Wermuth (1661-1739) munkája (35,23g/43mm) T:2- ph. / German States / Thuringia 1710. "Victories over Louis XIV" two-sided Sn satirical medallion without signature. Work of Christian Wermuth (1661-1739) "PHILISTER UBER DIR SIMSON - POST VARIAS VRBES ET DVAVAM GALLIS EREPTVM D 27 IVN 1710 / IL SAIT S'ACCOMMODER AUX DAMES -LUDOVIC MAGN ANNA ILLO MAIOR" (35,23g/43mm) C:VF edge error
30527.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF