Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 63

Magyar Turista Lexikon. A-Z. Szerk.: Polgárdy Géza. Dedikált! Bp.,1941, Eggerberger-féle Könyvkereskedés (Rényi Károly), 231 p. + 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (Izsák Elek: Magyarország hegységei, rajta Nagy-Magyarország hegyvonulataival, kihajtható térkép, 23x36 cm) t. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, térkép-melléklettel. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborítók bekötve.
22410.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Nagy Béla: Fradi futballévszázad. Írta és szerk.: - - . Szepesi György riportjaival. Bp., 1994, Trio, 288+(16) p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.  Benne Mészáros József ("Dodó") (1923-1997) labdarúgó, edző, az FTC Baráti Köre elnökének dedikációjával, valamint számos további, az FTC-hez kapcsolódó személy és labdarúgó aláírásával, köztük Dalnoki Jenő, Dékány Ferenc, Kecskés Zoltán, Lisztes Krisztián, Nagy Zsolt és mások (összesen 35 db). A címlapon a szerző, Nagy Béla (1944-2006) sportújságíró, Fradi-történész aláírásával.
22411.

Nagy Béla: Fradi futballévszázad. Írta és szerk.: - - . Szepesi György riportjaival. Bp., 1994, Trio, 288+(16) p. Első kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

Benne Mészáros József ("Dodó") (1923-1997) labdarúgó, edző, az FTC Baráti Köre elnökének dedikációjával, valamint számos további, az FTC-hez kapcsolódó személy és labdarúgó aláírásával, köztük Dalnoki Jenő, Dékány Ferenc, Kecskés Zoltán, Lisztes Krisztián, Nagy Zsolt és mások (összesen 35 db). A címlapon a szerző, Nagy Béla (1944-2006) sportújságíró, Fradi-történész aláírásával.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50
Minimales Gebot:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
Bakó Jenő: Eger, az úszó város. Benne Bakó Jenő, eredetileg Heizer Jenő (1921?2000) magyar úszó, mesteredző, sportvezető, szakíró és Válent Gyula (1926-2010) úszó, vízilabdázó, edző DEDIKÁCIÓJÁVAL! Eger, Egri Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
22412.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Ifj. Vass Tibor - Nyíri Károly: Száz év - sokezer gól. Az ózdi labdarúgás krónikája. Nyíri Károly által DEDIKÁLT! 2009. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
22413.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1900-1910 Válogatott sakk-mester játszmák I-II. rész. Kézzel írt sakk játszma-gyűjtemény. A könyv második részre nagyrészt üres, kézzel számozott oldalakkal, 228+2+12 p. Azonosítatlan személy munkája, vagy másolata. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
22414.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás. Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.
22415.

Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás.
Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket.
Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Hunt, Sir John: Victoire sur L'Everest. Paris, 1954, Amiot Dumont. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
22416.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
Minimales Gebot:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
2 db - Szepesi György: Búcsú a mikrofontól. 1998, Paginarum. + Száz éves az MTK-VM Sportklub. Bp., 1988. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
22417.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Orosz sakkönyv: Kezdő sakkozó könyve Moszkva, 1937. Maiselis. 254p. Sérült vászonkötésben
22418.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
2 darab kártyázással kapcsolatos könyv, A játékkártya és története, Játékkártyák. Jó állapotban.
22419.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Ozsváth András szerk: A sakkoktatás módszertana. Tananyag I. osztályó és magasabb minősítésű sakkozók számára. kézirat; Bp., 1966. Szerzői. 295p. Egészvászon kötésben, aláhúzásokkal. Ritka!
22420.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Studer, Gottlieb Samuel: Über Eis und Schnee. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. II. Abteilung [apart]: Südalpen. A. Mont-Blanc-Gebiet. B. Walliser Alpen / Von Gottlieb [Samuel] Studer.  Bern 1898 Verlag von Schmid &amp; Francke, Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, pecsételt ex librissel.
22421.

Studer, Gottlieb Samuel: Über Eis und Schnee. Die höchsten Gipfel der Schweiz und die Geschichte ihrer Besteigung. II. Abteilung [apart]: Südalpen. A. Mont-Blanc-Gebiet. B. Walliser Alpen / Von Gottlieb [Samuel] Studer. Bern 1898 Verlag von Schmid & Francke, Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, pecsételt ex librissel.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
8 000 HUF
Minimales Gebot:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF