Es ist zu lizitieren
24032.
Bücher: Sozialwissenschaften
8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 HUF
Fromm, Erich:
Die Entwicklung des Christusdogmas. Eine psychoanalytische Studie zur socialpsychologischen Funktion der Religion.
[Bécs] Wien, 1931. Internationaler Psychoanalytischer Verlag (Druck von Christoph Reisser's Söhne). 71 + [2] p. Első önálló kiadás.
Erich Fromm (1900-1980) német pszichoanalitikus, szociálpszichológus, filozófus. Korai tömeglélektani munkájában az etikai érdeklődésű ateista szemszögéből elemzi a Krisztus-hit szociálpszichológiai alapjait, illetve a katolikus dogma társadalompszichológiai vonatkozásait. A mű először Sigmund Freud "Imago" című pszichoanalitikai folyóiratában jelent meg.
[Sonderabdruck aus "Imago, Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften", Bd. XVI, 1930.]
Grinstein, 11012.
Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |