Es ist zu lizitieren
22049.
Bücher: Reise und Ortgeschichte
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Bozóky Dezső Két év Keletázsiában. Útirajzok. Első kötet: China és Korea. 258 képpel. [Nagyvárad], 1911. A Szerző sajátja (Sonnenfeld Adolf grafikai műintézete). [16] + 532 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Egyetlen kiadás. Bozóky Dezső (1871-1957) császári és királyi sorhajóorvos 1907-1908 során katonai missziója keretében járta be Kelet-Ázsia országait, nevezetesen Kínát, Koreát és Japánt. Gazdag illusztrációs anyaggal kísért színes útirajzában az ádeni, ceyloni, szingapúri, hongkongi, kantoni, sanghaji, pekingi, vlagyivosztoki kikötőkben és városokban tett néprajzi, életmódbeli megfigyeléseit teszi közzé az érdeklődő európai utas szemszögéből. A korabeli kritika külön értékeli, hogy a szerző nem csak a kuriózumokat emeli ki, hanem a jellegzetes szokások, helyi morális megfontolások és a helyi kultúra megértésére is kísérletet tesz. A többek között a szegénynegyedekbe és bazárokba, kivégezésekre és fogadásokra, sőt egy kínai esküvőre is ellátogató katonaorvos egyszerre csodálja és értetlenül szemléli a nagy múltú birodalmak kortárs napjait, politikai forrongását és európai szemlélő számára nem mindig érhető szokásrendjét. A munka két kötetből áll, a második rész Japánnal foglalkozik. Néhány oldalon apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom. Festett, enyhén sérült, foltos kiadói egészvászon kötésben.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |