Bodnár István - Gárdonyi Albert: Bezerédj István (1796-1856) I-II. kötet. Magyar Történelmi Életrajzok. Bp., 1920, Magyar Történelmi Társulat. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Horváth József - Horváth József: Vihar előtt, vihar után. A parasztgazdaságok fejlődése, az átalakítás nehéz évei Orosházán, 1930-1960. Orosháza, 2018. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Erster Theil: Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad's Stamme. Erster Band. Erzählet von Dr. - -. Leipzig, 1815, Johann Friedrich Gleditsch, XXXVIII+726+2 p.+ 3 (kétoldalas táblázatok, I-VI) t. +3 (kihajtható, részben színezett rézmetszetű térképek, Der Völker des Türkischen Stammes, Atelköz oder Das Land zwischen dem Flusse, Das Reich der Ungarn Von 907 bis 1007) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen a címfelirat címkéjén kis hiánnyal, kissé foltos lapokkal.
Benson J. Lossing: Eine Geschichte der Vereinigten Staaten für Familien und Bibliotheken. (Az Egyesült Államok története családok és könyvtárak számára.) Hartford, 1873, T. Belknap, (1 acélmetszetű címkép) t. + VII+1+780+3 p.+11 (acélmetszetek) t. Fametszetű egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, régi bélyegzésekkel.
Hacsak Géza: Ausztria . . . és soha többé . . . Budapest, [1940]. Fővárosi Könyvkiadó Kft. (Fővárosi Nyomda Rt.) 244 p. Egyetlen kiadás. Hacsak Géza (született Hatschek Géza) bécsi magyar királyi gazdasági referens kötete a két világháború közötti Ausztria politikai pályaképét vázolja. A nemzetiszocializmust és az Anschlusst kedvezően értékelő kötet értelemszerűen rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Példányunk címlapján "Tiszteletpéldány" feliratú bélyegzés, illetve az Ellenzék című kolozsvári folyóirat gyűjteményi bejegyzése. (Az 1880-1944 között megjelenő kolozsvári lap politikai irányvonala többször módosult: a második bécsi döntést követően éppen markánsan jobboldali fordulatot vett.) Fűzve, Bartha László grafikájával illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány, ritka könyv.
A Magyar Békeszerződés és a becikkelyező törvény szövege és magyarázata. Négyszínű térképmelléklettel, betűsoros tárgymutatóval, a magyar és az osztrák békeszerződés rendelkezéseinek összehasonlító táblázatával. Az ,,Ordo" törvénytára 4. Bp., 1921, ,,Ordo" Törvény- és Rendelettár, VIII+333+[3] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, több sérült, kijáró lappal.
Szolovjov, Vlagyimir: Az Antikrisztus története. Három beszélgetés a háborúról, a haladásról és a világtörténelem végéről. Bp., 1993, Századvég. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sréter István: Nem, nem, soha! Tanulmány a Lord Rothermere sajtó-actió alátámasztására. Budapest, 1927. Viktória-nyomda. 48 p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Sréter István (1867-1942) altábornagy, hadügyminiszter az első Teleki-kormányban. Az 1920-as évek közepétől visszavonult, történelmi tanulmányokkal foglalkozott. Az egykori vezérkari tiszt rövid dolgozatát Lord Rothermere angol sajtómágnás 1927. évi cikke hatására írta, mely nevezetes cikk a magyar határok méltányos módosítása mellett érvelt. A szerző az angol sajtómágnás általánosságban megfogalmazott revíziós elveit rövid tanulmányában konkrét javaslatokra váltja, mellékelt térképén pedig megrajzolja a méltányosnak tartott új határvonalakat, a határ menti Felvidék, Kárpátalja, Partium, Bácska és a Muravidék visszacsatolásával. Revíziós terveket kidolgozó kötetünk rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült, javított kiadói borítóban.