Es ist zu lizitieren
23110.
Bücher: Architektur, Kunst
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Voll, Karl:
Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert. Mit 64 Textillustrationen und 64 Tafeln.
München, 1914. Holbein-Verlag (Süddeutsche Verlagsdruckerei). 57 + [3] p. + 64 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Első kiadás.
Karl Voll (1867-1917) német művészettörténész és kritikus kismonográfiája a XIX. századi francia alkalmazott grafikáról. Az Európa-szerte utánzott képes francia élclapok karikatúrái a XIX. századi francia társadalom típusainak és erkölcseinek mutattak görbe tükröt. Kötetünk bőséges válogatást mutat be Honoré Daumier, Paul Gavarni és a szintén karikatúristaként indult Gustave Doré munkásságából.
Aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |