Es ist zu lizitieren
23090.
Bücher: Architektur, Kunst
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
Focillon, Henri: La peinture au XIXe siecle. La retour á l'Antique. Le Romantisme. Ouvrage illustré de 191 gravures.
Paris, 1927. Librairie Renouard (Imprimerie Ch. Hérissey, Évreux). [4] + 476 p. Első kiadás.
Henri Focillon (1881-1943) francia művészettörténész, múzeumigazgató, egyetemi tanár. Főként a középkor művészetével és a festészet történetével foglalkozott. Kötete a XIX. század első felének, az 1801-1847 közötti időszaknak európai festészetét tárgyalja, elsősorban a romantikából biedermeierbe forduló francia, angol és német festészeti iskolák történetét. Szövegközti reprodukciókkal gazdagon illusztrált monográfiája számos ritkán látható festmény is bemutat.
(Manuels d'Histoire de l'Art.)
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |