Es ist zu lizitieren
24806.
Bücher: Andere kuriositäten
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Wilhelm, Richard:
Chinesische Lebensweisheit.
Darmstadt, 1922. Otto Reichls Verlag (Spamerschen Buchdruckerei, Leipzig). [8] + 107 + [5] p. Első kiadás.
Richard Wilhelm (1873-1930) német protestáns lelkész, misszionárius, sinológus. A kínai kultúra számos alapvető kötetét elsőként fordította német nyelvre (Tao te king, Ji csing), a Carl Gustav Junggal fenntartott barátságának köszönhetően a becses kínai szövegek iránti érdeklődés kultúraközvetítő munkássága nyomán élénkült meg. A kínai életbölcsesség megközelítését célzó kötete: "Chineische Lebensweisheit" című munkája, tételünk egyfajta előtanulmány a későbbi műfordításokhoz, ezek az 1920-as évek közepétől jelentek meg német nyelvterületen. Oldalszámozáson belül néhány taoista ábrával.
(Leuchter-Bücher.)
Aranyozott, álbordás, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |