Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

6 000 7 000 8 000

Rufpreis:

6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD

Minimales Gebot:

6 000 HUF

Beschreibung:

Madame de Sévigné: Lettres de Madame de Sévigné. Précédées d'une notice historique et littéraire.
Paris, [1901-1906 között]. Librairie Furne, Combet et Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [4] + XV + [1] + 556 p.
Madame de Sévigné (1626-1696), a XVII. század kiemelkedően művelt, több nyelvet beszélő úrnője eleinte az irodalmi szalonok ünnepelt tagja volt, később, új férje oldalán Provence-ba költözött, és levelek útján tartotta kapcsolatát párizsi ismerőseivel. A magas körökben forgó szerző csevegő leveleiből jó rálátás nyílik a XVII. századi udvari életmód részleteire, a politikai hírekre és pletykákra, a vidéki közigazgatás kihívásaira egyaránt. Levelei egy részét már 1697-től kiadták, a teljes, 1500-nál is több levelet számláló életművet a maga teljességében csak a XIX. század közepétől publikálták. Népszerű kiadásunk, melyhez Charles Nodier francia író írt előszót, az életműből 279 levelet közölt és először 1855-ben jelent meg; a kiadó a Nodier-féle válogatást évtizedeken keresztül piacon tartotta.
Kiadási évszám nélkül megjelent kiadásunk évszám-adatának meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott.
Álbordás, díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Wendling), aranyozott lapszélekkel. Szép példány.

Teilen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF