Es ist zu lizitieren
24984.
Bücher: Andere kuriositäten
4 800 HUF
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 HUF
Bászel Aurél:
Thukydides beszédei. (Dedikált.)
Budapest, 1881. Kókai Lajos (Nyomatott Serédy G. Siketnéma Iparintézeti Könyvnyomdájában). XII + 223 + [5] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Kont Ignácz egyetemi tanár úrnak kartársi üdvözlettel a szerző".
Bászel Aurél (1845-1920) klasszika-filológus, főgimnáziumi és egyetemi tanár, pályája első felében főként a klasszikus korban élt Thuküdidész görög történetíró munkásságával foglalkozott. A dolgozat a háborús politika szakértőjének számító Thuküdidész szónoki beszédeinek tartalmát, retorikai felépítését ismerteti és méltatja, valamint elhelyezi a történetírót a retorika és a történetírás hagyományában.
Néhány levélen apró szakadásnyom, sarkain apró töredezettség.
Poss.: Kont Ignác (sz. Kohn Ignác) (1856-1912) irodalomtörténész, klasszika-filológus, egyetemi tanár, később a párizsi Sorbonne magyar tanszékének tanára.
Fűzve, keretmintás, sérült, javított, enyhén hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |