Bittner Sándor: Bakonyi triász-lamellibranchiaták. [A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék paleontológiája II. köt. 3. rész.] Bp., 1901, Hornyánszky Viktor, 97+1 p.+IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal, kőnyomatú képtáblák) t. Átkötött modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geológiája. Geofizikai függelék. I-III. szakasz. Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. I. köt.: Ingamérések. Sterneck Róberttől.; II. köt.: A Balaton nívófelülete s azon a nehézség változásai. Báró Eötvös Lórándtól.; III. köt.: 1901 nyarán végzett földmágnességi mérések. Steiner Lajostól. Egy térképpel, 33 ábrával és számos táblázattal.; Bp., 1908, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 2+28+2 p.+1 (kihajtható térkép) t.;+61+1;+2+27+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, régi bélyegzéssel, jó állapotban.
Entz Géza - Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942, Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+366 p.+ XLIV (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé foltos gerinccel.