https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 35

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.
1
24214.

Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.
1
24215.

Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.
1
24216.

France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975, Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban
1
24217.

Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975,
Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval
1
24218.

Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.
1
24219.

Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
1
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Barna Jónás:  A szabadságharc hősregéi. Több képpel. Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p. Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek. Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült. Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is). Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.
1
24220.

Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Több képpel.
Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p.
Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek.
Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült.
Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is).
Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor. Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p. Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való. Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.
1
24221.

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor.
Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p.
Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való.
Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."
1
24222.

Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.
1
24223.

[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
1
24224.

Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar 


Ende des gebots: 19:00 22 Januar


Besichtigung: 19 bis 22 Januar


Losabholung: ab 26 Januar


Zahlungsfrist: 6 Februar


UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar


 

  Veranstaltungen

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse