Vitéz Uzsoki Báró Szurmay Sándor: Vadászemlékek, horgászélmények. Vitéz József királyi herceg előszavával. Bp., 1937. Papírkötésben, keménytábla nélkül, kopottas állapotban.
Honti Jenő: Bolyongások a természet birodalmában. Györgyfi György rajzaival. Budapest, (1940). Szent István-Társulat (Stephaneum-nyomda). 219 + [1] p. Egyetlen kiadás. Honti Jenő (1897-1958) római katolikus pap, természetrajz-földrajz szakos gimnáziumi tanár, pápai tanácsos. Ifjúsági ismeretterjesztő munkája érdekesen vegyíti a természetrajzi oktatást, a vadászati és botanikai ismereteket a katolikus lelkiséggel. A szerzőnek ez a második természetrajzi ismeretterjesztő munkája. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Vuray 0. Enyhén sérült gerincű, színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben.
Elven, Hans (szerk.): Wir Jäger. Bearbeitet von Hans Elven. Düsseldorf, [1936]. Est-Est Verlag (Hesse & Becker Graphischer Grossbetrieb, Leipzig). 434 + [2] p. + 60 t. (kétoldalas táblákon vadászati felvételek). Első kiadás. A többszerzős vadászati tanulmánykötet a sportág szakkérdéseit járja körbe, a zoológiai anyagtól a kutyák és fegyverek témakörén át a vadgazdálkodás kérdéseiig. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával. Az első előzéken régi, német nyelvű tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Oberländer, Carl (Rehfus-Oberländer): Die Dressur und Führung des Gebrauchschundes. [A munkakutya kiképzése és gondozása.] Neudamm, 1907, J. Neumann, VIII+416+8 p. Sechste Auflage. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón apró kopásnyomokkal.
Homoki Nagy István: Szárnyas vadészmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Bp., 1947, Magyar Könyvbarátok. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Agrártudományi Egyetem Erdőmérnöki Karának évkönyve. Annales Facultatis Disciplinae Silvaticae Universitatis Scientiae Agriculturae. Tomus I. Fasciculus 1. Redigit: Dr. D. Fehér. Sopron, 1950., Agrártudományi Egyetem Erdőmérnöki Kara, 461+1 p.+20 t. + 2 (kihajtható táblázat) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, volt könyvtári példány.
Dr. Bencze Lajos - Dr. Dániel István: Vadászati alapismeretek (A vadászvizsga anyaga). 1975, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.