Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 752

1790. Habsburg Birodalom "II. Lipót pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "LEOPOLDVS II - D G ROM IMP S A - GER HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - POSONII XV NOV - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (2,22g/~21mm) T:VF patina Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II" Ag coronation jeton (2,22g/~21mm) C:VF patina HTÉ 877.
31385.

1790. Habsburg Birodalom "II. Lipót pozsonyi koronázása" Ag koronázási zseton. "LEOPOLDVS II - D G ROM IMP S A - GER HVN BOH REX - ARCHID AVSTRIAE - CORONATVS - POSONII XV NOV - MDCCXC / PIETATE ET CONCORDIA" (2,22g/~21mm) T:VF patina
Habsburg Monarchy 1790. "Coronation of Leopold II" Ag coronation jeton (2,22g/~21mm) C:VF patina
HTÉ 877.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
10

1860. "Széchenyi István - 1860 április 8-án" kétoldalas Sn halotti emlékérem (29mm) T:VF, patina
31386.

Rufpreis:
5 000 HUF

1865. "Az 1865. évi Országgyűlés megnyitása" bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ" (38mm) T:XF,VF ph., patina Hungary 1865. "Opening of the 1865 Parliament" bronze commemorative medal (38mm) C:XF,VF edge error, patina
31387.

1865. "Az 1865. évi Országgyűlés megnyitása" bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA PESTEN - ORSZÁG HÁZ" (38mm) T:XF,VF ph., patina
Hungary 1865. "Opening of the 1865 Parliament" bronze commemorative medal (38mm) C:XF,VF edge error, patina

Rufpreis:
3 000 HUF

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland" bronz emlékérem (39mm) T:VF karc
31388.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

1867. "Koronázási emlék Budán június 1867 / Viribus unitis" kétoldalas ón emlékérem (32mm) T:XF,VF ph. patina
31389.

Rufpreis:
3 000 HUF

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás 1879" bronz, kétoldalú, vert emlékérem (50mm) T:AU,XF kis ph., patina Hungary 1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás 1879 (Székesfehérvár National Exposition 1879)" bronze, double-sided, struck commemorative medallion (50mm) C:AU,XF small edge error, patina
31390.

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás 1879" bronz, kétoldalú, vert emlékérem (50mm) T:AU,XF kis ph., patina
Hungary 1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás 1879 (Székesfehérvár National Exposition 1879)" bronze, double-sided, struck commemorative medallion (50mm) C:AU,XF small edge error, patina

Rufpreis:
10 000 HUF

1892. "I. Ferencz József és Erzsébet 1892 / I. Ferencz József Magyarország Apostoli Királya és Erzsébet Királynője 25 évi koronázási emlékére 1867-1892" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem füllel és "MAGY. EGYES. MŰV. (Magyar Egyesült Művészek)" gyártói jelzéssel (31mm) T:AU,XF, enyhe aranyozás kopás Hungary 1892. "25th Anniversary of the Coronation of Ferencz Joseph and Elisabeth" two-sided, gilded bronze medal with ear, with "MAGY. EGYES. MŰV." (Hungarian United Artists) maker's mark (31mm) C:AU,XF, gild slightly worn
31391.

1892. "I. Ferencz József és Erzsébet 1892 / I. Ferencz József Magyarország Apostoli Királya és Erzsébet Királynője 25 évi koronázási emlékére 1867-1892" kétoldalas, aranyozott bronz emlékérem füllel és "MAGY. EGYES. MŰV. (Magyar Egyesült Művészek)" gyártói jelzéssel (31mm) T:AU,XF, enyhe aranyozás kopás
Hungary 1892. "25th Anniversary of the Coronation of Ferencz Joseph and Elisabeth" two-sided, gilded bronze medal with ear, with "MAGY. EGYES. MŰV." (Hungarian United Artists) maker's mark (31mm) C:AU,XF, gild slightly worn

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1896. "Árpád a honalapító 896 / I. Ferencz József a legalkotmányosabb király 1896" kétoldalas bronz jubileumi emlékérem fül nélkül, "Markovits. Bpest." gyártói jelzéssel (22mm) T:VF patina
31392.

Rufpreis:
2 000 HUF

1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi kétoldalas, bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:VF ph.
31393.

Rufpreis:
2 400 HUF

1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" kétoldalas öntött bronz emlékérem füllel (29mm) + 1896. "Jubileumi emlékérem" aranyozott bronz emlékérem füllel. "MAGYARORSZÁG EZER ÉVES FENNÁLLÁSÁNAK EMLÉKÉRE / ISTEN ÁLDD MEG A MAGYART" (28mm) T:XF-VF
31394.

Rufpreis:
3 000 HUF
14

1900 k. "Idős hölgy balra néző portéja" egyoldalas bronz emlékérem (60mm) T:AU
31395.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1900 k. Ferenc József babérkoszorús portréját ábrázoló Fe emlékérem (74mm) T:XF ph., rozsda
31396.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF