Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 55

21250.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Corti, Egon Caesar:  Der Aufstieg des Hauses Rothschild. Das Haus Rothschild in der Zeit seiner Blüte. Band I-II: 1770-1830, 1830-1871. [Teljes mű két kötetben.] Leipzig, 1927-1928. Insel-Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + [4] + 459 + [1] p. + 23 t. + 1 melléklet (kihajtható hasonmás); 511 + [1] p. + 25 t. + 1 melléklet (nemzetségtábla). Első kiadás. Egon Caesar Corti (1886-1953) osztrák történész, számos népszerű életrajz szerzője, elsősorban az európai arisztokrata családok életrajzírójaként ismert. Kétkötetes monográfiájában a frankfurti zsidó bankárcsalád, a Rothschildok történetét írja meg. A frankfurti gettóból kiemelkedő család az 1770-es évek kezdetei után a napóleoni időkben már nem csupán politikusokat finanszírozott, hanem hadjáratokat is. A monográfia kitér rá, hogyan jön létre a család ágainak európai országokban való megtelepedésével az első multinacionális bankház, miként fektettek be iparvállalatokba, vasúttársaságokba és hogyan hiteleztek uralkodóknak is. Kétkötetes monográfiánkat értékes illusztrációs anyag kíséri. Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.
21251.

Corti, Egon Caesar: Der Aufstieg des Hauses Rothschild. Das Haus Rothschild in der Zeit seiner Blüte. Band I-II: 1770-1830, 1830-1871. [Teljes mű két kötetben.]
Leipzig, 1927-1928. Insel-Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + [4] + 459 + [1] p. + 23 t. + 1 melléklet (kihajtható hasonmás); 511 + [1] p. + 25 t. + 1 melléklet (nemzetségtábla). Első kiadás.
Egon Caesar Corti (1886-1953) osztrák történész, számos népszerű életrajz szerzője, elsősorban az európai arisztokrata családok életrajzírójaként ismert. Kétkötetes monográfiájában a frankfurti zsidó bankárcsalád, a Rothschildok történetét írja meg. A frankfurti gettóból kiemelkedő család az 1770-es évek kezdetei után a napóleoni időkben már nem csupán politikusokat finanszírozott, hanem hadjáratokat is. A monográfia kitér rá, hogyan jön létre a család ágainak európai országokban való megtelepedésével az első multinacionális bankház, miként fektettek be iparvállalatokba, vasúttársaságokba és hogyan hiteleztek uralkodóknak is. Kétkötetes monográfiánkat értékes illusztrációs anyag kíséri.
Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén.

Rufpreis:
8 000 HUF

21252.

Rufpreis:
8 000 HUF

21253.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21254.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21255.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21256.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21257.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21258.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21259.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21260.

Liebe, Georg: Das Judentum in der deutschen Vergangenheit. Mit 106 Abbildungen und Beilagen.
[Lipcse] Leipzig, 1903. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Offizin W. Drugulin). [128] p. + 1 t. Első kiadás.
Szövegközti illusztrációkkal rendkívül gazdagon illusztrált, bibliofil kötetünk az 1899-1909 között tizenkét kötetben megjelent, illusztrált művelődéstörténet, a "Monographien zur deutschen Kulturgeschichte" című sorozat önmagában is megálló része. A sorozat valamennyi kötete egy-egy társadalmi réteg történetét tekinti át, a németországi katonaság, nemesség, kézművesség, parasztság és a németországi gyermeklét társadalomtörténetének áttekintése után kötetünk a sokáig gettóban élő németországi zsidóság történetével foglalkozik. Kötetünk rajzai 15-18. századi népkönyvekből származnak, nyitóképét Robert Engels (1866-1926) grafikusművész készítette.
(Monographien zur deutschen Kulturgeschichte. Band XI.)
Aranyozott, illusztrált kiadói vászonkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

A rohonci zsidók 1848. évi összeírása. Az előszót írta: Dr. Horváth Kálmán. Kiadta: Schneider Miklós. Szombathely, 1939. Kiadói papírkötés, kötés foltos, lapok kijárnak.
21261.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF