Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 55

21274.

Menóra könyvek I-IV. Judaika kolligátum: Kiss József: Jokli. Wien, 1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 47 p., Sass Irén: Hires zsidó asszonyok. Wien, 1925. 59+ (6)p.;
Heinrich Heine: A bacharachi rabbi. Budapest, 1925. Garai, 72p., Dánién Telekes Béla fordítása. dr. Molnár Ernő bevezetésével. Bp., 1925. Garai. 64p. Egészvászon kötésben.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Guttmann Mihály - Bloch Mózes: A hálácháról. Bp., 2009. Megjelent 250 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21275.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bátki György: Túlszárnyalás. Munkaszolgálatos rajzok, Ukrajna, 1942-1943. H.n., 2014. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21276.

Rufpreis:
3 000 HUF

21277.

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.)
Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. és Fia ny.). 62 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése.
Kiadói papírkötésben borítón gyűrődéssel

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

21278.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Antalffy Tibor:  Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21279.

Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve.
Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

21280.

Rufpreis:
2 800 HUF

1925 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XV. évfolyam. 1925. január-december. Bp., Mult és Jövő Kiadóhivatala (Korvin Testvérek-ny.), VIII+401+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, sérült borítóval és gerinccel, a címlapon és több lapon bejegyzésekkel, helyenként foltos lapokkal, egy sérült, kijáró lappal.
21281.

Rufpreis:
2 800 HUF

Tóra kiadás. Berlin, 1957. Brit Biblia társulat. 1384p. Elvált gerincű papírkötésben
21282.

Rufpreis:
2 400 HUF

Asch, Schalom: Moszkva, Varsó. Bp., 1938, Dénes Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21283.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21284.

Rufpreis:
2 400 HUF

Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.
21285.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF