Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 63

Jäger, H[ermann]: A növények magról való tenyésztése. Kézikönyv kertkedvelők, kertészek és magkereskedők számára. Fordították és a hazai viszonyokra alkalmazták: Hérics Márton és Mauthner Ödön. Bp., 1889, Deutsch M.-féle Műintézet Czettel és Deutsch, [8] + 460 + [2] p. Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, szakadt elülső szennylappal.
20616.

Rufpreis:
10 000 HUF
18

Szűcs Henrik Mihály: "A szent küldetés..." GastroCamelot Trilógia. Egy csukott ajtó előtt állok az elmémmel s kezemben egy könyvvel. De csak akkor juthatok tovább, ha mindet kinyitom előtte. Bp., 2020, Szerzői, (Pauker-ny.), 299 p. Megjelent magánkiadásban 500 példányban. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20617.

Szűcs Henrik Mihály: "A szent küldetés..." GastroCamelot Trilógia. Egy csukott ajtó előtt állok az elmémmel s kezemben egy könyvvel. De csak akkor juthatok tovább, ha mindet kinyitom előtte.
Bp., 2020, Szerzői, (Pauker-ny.), 299 p. Megjelent magánkiadásban 500 példányban. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1935-1936 Dr. Oetker receptkönyvek, 5 db, közte duplummal
20618.

Rufpreis:
6 000 HUF

Magyarország földmívelése 1896. Kiadja a földmívelésügyi m. kir. minister. Bp., 1896, Hornyánszky-ny., XX+892+[4] p. Többek közt Inkey Béla, Szinyei-Merse József, Tormay Béla, Landgraf János, Cserháti Sándor, Szilassy József, Lónyay Ferencz, Döhrmann Henrik és Egerváry Gyula írásaival; sertés- és méhtenyésztés, halászat, vadászat, lótenyésztés, szőlőművelés, borászat és egyéb témakörökben. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20619.

Rufpreis:
6 000 HUF

A bortörvény (1893: XXIII. t.-cz.) ismertetése, melyben el van mondva, hogy - a törvény szerint - a must és a bor kezelésénél mit szabad és mit nem szabad cselekednie a szőlősgazdának meg a borkereskedőknek, vendéglősöknek és korcsmárosoknak. Bp., 1898, Pallas-ny., 56. Hozzákötve: Csanády Gusztáv: Útmutatás a must és bor okszerű kezelésére kisebb szőlőbirtokosok számára, különös tekintettel az 1893: XXIII. t.-cz. végrehajtására. Bp., 1899, Pallas-ny., 176 p. Egészvászon-kötésben, ajándékozási bejegyzéssel, néhány kissé foltos lappal.
20620.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tolnai Kálmán: Gombagyűjtők szakácskönyve. I-II. köt. Bp., 1984, Nyomdaipari Grafikai Vállalat, (Ságvári-ny.) Minikönyvek. Számozott (79./500 és 76./500) példányok. Kiadói egészvászon-kötések.
20621.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ramsayné Kozó Irma: Háztartási útmutató. A m. kir. földmívelésügyi miniszter kiadványai 8. sz. Bp., 1936, Pátria, 159+[1] p. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval.
20622.

Rufpreis:
4 000 HUF

L'Eplattenier Imre: A gyümölcstermesztés, szőlészet és kertészet összes ágainak gyakorlati ismeretei. Székesfehérvár, 1941, Gyurkovits Ferenc (Minerva-ny.), 585 p.+ 13 (színes) t. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtest két részre vált, néhány kissé foltos lappal.
20623.

Rufpreis:
4 000 HUF

Schandl József: A sertés tenyésztése. Állattenyésztéstan IV. rész. Bp., 1928., Eggenberger, IV+142 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kopott, foltos borítóval.
20624.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Gasztronómia-könyvtétel, 3 db:   Úri, és közönséges konyhákon meg-fordult szakáts-könyv, mellyben külömb-külömb-féle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora étkeknek meg-készítése, sütése, és főzése a' gazd'aszszonyoknak nagy hasznára leábrázoltatik. Bp., 1982, ÁKV. Az 1801-es Füskúti Landerer kiadás reprint kiadása. Kiadó kartonált kötés, kissé sérült gerinccel.;  Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, ÁKV. Az 1840-es Trattner-Károlyi-féle kiadás reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.;   N. Nagyváthy János: Magyar házi gazdasszony. Tekintetes nemes Szala vár megye' táblabírója által. Bp., 1986, Mezőgazdasági. Az 1820-as Trattner-féle kiadás reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel.
20625.

Gasztronómia-könyvtétel, 3 db:

Úri, és közönséges konyhákon meg-fordult szakáts-könyv, mellyben külömb-külömb-féle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora étkeknek meg-készítése, sütése, és főzése a' gazd'aszszonyoknak nagy hasznára leábrázoltatik. Bp., 1982, ÁKV. Az 1801-es Füskúti Landerer kiadás reprint kiadása. Kiadó kartonált kötés, kissé sérült gerinccel.;

Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, ÁKV. Az 1840-es Trattner-Károlyi-féle kiadás reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.;

N. Nagyváthy János: Magyar házi gazdasszony. Tekintetes nemes Szala vár megye' táblabírója által. Bp., 1986, Mezőgazdasági. Az 1820-as Trattner-féle kiadás reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Tolnai Kálmán: Horgászok szakácskönyve. [Bp.], 1983, Ságvári Nyomda. Minikönyv.Számozott (396./500) példányban! Kiadói műbőr kötés.
20626.

Rufpreis:
3 000 HUF

Papp Erzsébet - Sipos Elek: Díszfüvek, kerti gyepek és pázsitok. Az egyik szerző, Papp Erzsébet (1923- ) által dedikált példány. Bp., 1975, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés.
20627.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF