Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 51

Stevenson, Robert Louis: A kincses sziget. Herman Lipót rajzaival. Bp., 1920, Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21590.

Rufpreis:
2 000 HUF

21591.

Rufpreis:
2 000 HUF

G. A. Bürger: Münchausen kalandjai. Gustav Dore fametszeteivel. Bp., Móra. Ajándékozási sorokkal. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21592.

Rufpreis:
2 000 HUF

Peter Holeinone: A világ legkedvesebb meséi. Ford.: Zöldi Mihály. Bp.,2001, Reader's Digest. Kiadói aranyozott, illusztrált félműbőr-kötésben.
21593.

Rufpreis:
2 000 HUF

Katajev, [Valentyin Petrovics]: Hétszínvirág. Oroszból ford.: Lányi Sarolta. Róna Emy rajzaival. Bp., 1948, Új Magyar Könyvkiadó. Első magyar kiadás. Kiadói illusztrált félvásozn-kötés, helyenként kissé foltos.
21594.

Rufpreis:
2 000 HUF

2 darab mesekönyv. Áprily Lajos: Fegyvertelen vadász. Jan Larri: Kukk és Kukki. Egyik volt könyvtári példány.
21595.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Pajeken, Friedrich Joachim] Pajeken J. Frigyes: A mesztiz és még három elbeszélés Észak- és Dél-Amerikából. Az ifjuság számára írta - - . Bp., 1897, Athenaeum, 155 p.+ 3 (színes litográfiák) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, egy javított lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
21596.

Rufpreis:
2 000 HUF

21597.

Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975,
Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban

Rufpreis:
2 000 HUF

21598.

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor.
Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p.

Rufpreis:
1 400 HUF

Andersen, [Hans Christian]:  Andersen újabb meséi. Fordította Mikes Lajos. [Budapest, 1940 körül]. Franklin-Társulat (ny.) 204 + [4] p. Hans Christian Andersen dán költő meséit először Szendrey Júlia fordította magyarra (1858). Számos XIX. századi magyar fordítás után Mikes Lajos változata 1904-ben jelent meg. Évszám nélkül kiadott, szövegközti rajzokkal illusztrált kiadásunk kiadási évét 1940 körülire becsüljük, könyvhirdetéseiben ugyanis hírt ad Aszlányi Károly 1938-ban bekövetkezett haláláról. A címlap verzóján 1940-ből származó tulajdonosi bejegyzés. Példányunk számos illusztrációja kézzel színezve, egy levelén szakadás, a kötet fűzése meglazult, néhány oldal megerősítve, egy oldalon halvány foltosság. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, javított, foltos, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
21599.

Andersen, [Hans Christian]: Andersen újabb meséi. Fordította Mikes Lajos.
[Budapest, 1940 körül]. Franklin-Társulat (ny.) 204 + [4] p.
Hans Christian Andersen dán költő meséit először Szendrey Júlia fordította magyarra (1858). Számos XIX. századi magyar fordítás után Mikes Lajos változata 1904-ben jelent meg. Évszám nélkül kiadott, szövegközti rajzokkal illusztrált kiadásunk kiadási évét 1940 körülire becsüljük, könyvhirdetéseiben ugyanis hírt ad Aszlányi Károly 1938-ban bekövetkezett haláláról.
A címlap verzóján 1940-ből származó tulajdonosi bejegyzés. Példányunk számos illusztrációja kézzel színezve, egy levelén szakadás, a kötet fűzése meglazult, néhány oldal megerősítve, egy oldalon halvány foltosság.
Fűzve, hiányos gerincű, sérült, javított, foltos, illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

Rufpreis:
1 400 HUF

21600.

Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Több képpel.

Rufpreis:
1 400 HUF

21601.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF