Burnett, [Frances Hodgson]: A kis lord. Elbeszélés az ifjuság számára. Ford.: Névy Béla. Bp., 1906, Athenaeum. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kijáró képtáblákkal. + Le petit Lord. Ford.: Eudoxie Dupuis. Paris, 1895, Librairie Ch. Delagrave. Francia nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
Rákosi Viktor: Korhadt fakeresztek. Képek a magyar szabadságharcból. Bp., 1909, Singer és Wolfner. Kiadói festett egészvászon kötés, kopottas állapotban.
Tarasconi Tartarin rendkívüli kalandjai. Alphonse Daudet regénye után a magyar ifjúság számára átdolgozta Róna Béla. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcell rajzaival. Bp., [1937], Athenaeum, 151+(5) p. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kubáss Marianna: Vakáció a Balaton fenekén. Nemes Török János rajzaival. Bp., [1940], Athenaeum, 117+(1) p. + 3 (színes) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, széteső állapotban, többségében kijáró lapokkal.