Bagyinszki Istvánné, Balogh Zoltán (szerk.): Rákóczi állama Európában. Konferencia a Szécsényi Országgyűlés 300. Évfordulója Emlékére, 2005. szeptember 15-16-17. Szécsény. Discussiones Neogradienses 9. kötet. Salgótarján, 2006, Nógrád Megyei Múzeumi Szervezet. Kissé koszos papírkötésben. Készült 300 példányban.
David Boyle: Der Zweite Weltkrieg. Eine Chronik in Bildern. Köln, én., Naumann & Göbel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Szendrey István: Tanulmányok a magyar nép életéből. Debrecen, 1980, [Kossuth Lajos Tudományegyetem], 182+1 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk.: Gróf Kreith Béla. Bp., 1905, Athenaeum, 1 (címkép) t. + 56 p.+ 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,sérült, hiányos gerinccel, lapok jó állapotban
Gartz, Jochen: Vom griechischen Feuer zum Dynamit. Eine Kulturgeschichte der Explosivstoffe. Hamburg - Berlin - Bonn,2007,E. S. Mitler & Sohn. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
L. Juhász Ilona: Neveitek e márványlapon... A háború jelei. Jelek a térben 3. 2010, Fórum Kisebbségkutató Intézet. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.