Apáczai Csere János: Magyar Encyklopaedia, avagy minden eddig feltalált, igaz és hasznos bölcsességnek szép rendbe foglalása és magyar nyelven világra bocsátása. Összeáll.: Kovátsné Németh Mária. Celldömölk, 2004, Apáczai Kiadó. Kiadói bársonykötés, átlátszó nylon védőborítóban.
Szabó Pál: Harangoznak. A szerző, Szabó Pál (1893-1970) kétszeres Kossuth-díjas regényíró, politikus által dedikált példány. Bp., 1955, Magvető. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Új guzsalyam mellett. Bev., jegyz.: Kallós Zoltán. Bukarest, 1973, Kriterion. Melléklet nélkül. Vászonkötésben, papír védőborítóval + Reich Károly: Variációk. A pamutszamár keservei, átváltozásai és végső boldogsága. Devecseri Gábor versével. Bp., 1970, Magyar Helikon. Reich Károly (1922-1988) könyvillusztrációiról ismert grafikusművész grafikáival illusztrált verses kötet.
Hegedűs Gyula: A beszéd művészete. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 109+(3) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, részben szétváló fűzéssel.