Wright, [Sydney] Fowler: Prága nincs többé. Az 1938-as háború regénye. Ford.: Ferenczy Valér. Bp., 1937, Genius, 285+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel.
Fekete István 3 kötete: Tarka rét. Elbeszélések és versek. Bp., 1973, Móra. Első kiadás. + Rózsakunyhó. Elbeszélések és karcolatok. Bp., 1973, Móra. Első kiadás. + Csí és más elbeszélések. Bp., 1974, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
Szirtes György: Színház a Broadway-n. A szerző, Szirtes György által Boschán Daisy (1942- ) koreográfus, operarendező részére dedikált példány. (Bp., 1990), Népszava. Kiadói papírkötés.
Illés Béla: A 339-es szoba. Új esztendő. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas író, újságíró által dedikált példány. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó, 197+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült műanyag védőborítóban.
Sághy Gyula: A kiscsillag is lehet üstökös. A méltatlanul feledésbe merült Palágyi Lajos (1876-1932) színész, rendező, színigazgató portréja. (DEDIKÁLT). Bp., 2012, Palágyi Mária (Magánkiadás). Kiadói papírkötés. Számozott (143./1000) példány.
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Hermann und Dorothea. Magyarázta: Weber Rudolf. Bp., 1889, Franklin-Társulat, 85+(3) p. Második kiadás. + Hozzákötve: Iphigenie auf Tauris. Ein Schauspiel von - - . Bev. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Bauer Simon. Bp., 1892, Franklin-Társulat, 157+(1) p. Második kiadás. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, 1893-as tulajdonosi bejegyzéssel (Bölcsházy Vilma).
Prosch, Franz: Leitfaden der deutschen Literaturgeschichte für den Unterricht in den oberen Klassen der österreichischen Mittelschulen. Wien, 1914, Kral Graefer & Kie., XIII+(1)+XVII+(1)+390 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzőkkel.