Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 195

16220.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1895-1910 Darányi Ignác (1849-1927) földművelésügyi m. kir. minister (1895-1903, 1906-1910) névjegykártyája, 7x11 cm
16221.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1897-1898 Régi napló, azonosítatlan személy tollából, sűrűn teleírva. Korabeli papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16222.

Rufpreis:
2 000 HUF
18

1967 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a temetésére készített részvétnyilvánító gyászszalagok, textil és karton anyagból, klf méretben, zömmel jó állapotban, közte különböző családok, tudományos osztályok, igazgatóságok, Lengyel Népköztársaság Nagykövete, Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság, Bányamérnöki Kar Tanácsa, Gépészmérnöki Kar Tanácsa, Kossuth díj bizottság, Műszaki Egyetem Tanácsa, Magyar Tudományos Akadémia, stb., cca 35-40 darab
16223.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
16224.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte. A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.
16225.

cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte.
A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca XX. sz. eleje, régi magyar zászló, trikolór, korának megfelelő állapotban, kis sérülésekkel, 59x111 cm
16226.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

ca 1900-1910 Dr. Verzár János oraviczabányai és kolozsvári orvos névjegykártyája és 9 db képeslapja
16227.

Rufpreis:
2 400 HUF

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus humoros hangvételű autográf sorai párizsi képeslapon
16228.

Rufpreis:
5 000 HUF

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus személyes hangvételű autográf sorai családjának képeslapon
16229.

Rufpreis:
5 000 HUF

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai párizsi világkiállításos képeslapon
16230.

Rufpreis:
5 000 HUF

1900 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sora párizsi világkiállításos képeslapon
16231.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF