1893-94 ,,Spránszky A[nna] I. éves növendék papir kivarrása", hímzésgyakorlatok leporellószerű füzetben, aranyozott egészvászon-borítóval, nagyrészt jó állapotban, 21x16,5 cm
1967 Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a temetésére készített részvétnyilvánító gyászszalagok, textil és karton anyagból, klf méretben, zömmel jó állapotban, közte különböző családok, tudományos osztályok, igazgatóságok, Lengyel Népköztársaság Nagykövete, Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság, Bányamérnöki Kar Tanácsa, Gépészmérnöki Kar Tanácsa, Kossuth díj bizottság, Műszaki Egyetem Tanácsa, Magyar Tudományos Akadémia, stb., cca 35-40 darab
cca. 19. század - reformkor Kolozsváry Miklós tanácsos úrnak írt levél barátjától, bizonyos Kupecztől, aki egy kellemetlen katona csínyről számol be. Bizonyos Horváth kapitány betört a helyi préposthoz, kirabolta és az ellopott tárgyakat egy táncmulatságba vitte. A prépost rokonai Kupecztől követelik vissza az ellopott holmit, különben az ezredeshez, vagy a kormánybiztoshoz fordulnak. Kupecz kéri Kolozsváryt, hogy intézkedjen az ügyben. Kolozsváry Miklós alakja Holló Miklós Az Akadémia alapítása című domborművéről lehet ismerős, aki Győr megye követeként szerepel rajta.