Plakat

Zahl der Lose: 83

2002 Új szerzemények kiállítási plakát, Kassák Múzeum, 2002 március 24 - június 30, feltekerve, 47x69 cm
11173.

Rufpreis:
1 400 HUF

2005 A tiszta forma művészete, válogatás a 29. Szerencsi Iskola és Művésztelep munkáiból, négyoldalas plakát-nyomtatvány, papír, Fajó János és mások kísérőszövegeivel, reprodukciókkal, hajtásnyomokkal, 59,5x42 cm
11174.

Rufpreis:
4 000 HUF

2018 Marvel plakát, hátoldalán magyar nyelvű képregény-ismertetővel, 87,5x57 cm
11175.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

2024 Naptár-plakát, kiadja: HTSArt, feltekerve, 68x99 cm
11176.

Rufpreis:
2 000 HUF

11177.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

Bálint Endre (1915-1986): Bálint Endre kiállítása. 1967, Esztergom, Balassa Bálint Múzeum. Kiállítási plakát. Linómetszet, papír, jelzett, Bálint Endre autográf ajándékozási soraival. Lapszéli apró szakadásokkal, gyűrődésekkel. 85×60 cm.
11178.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Bernáth(y) Sándor (1949-2012): Szentendrei Vajda Lajos Stúdió 1972-2002, jubileumi kiállítás a Műcsarnokban. Plakát, ofszet, papír, jelzés nélkül. Apró hibákkal. 59,5×84 cm
11179.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Beszélő köntös 1941. - Az első részben színes magyar film. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). R.: Radványi Géza. Jávor Pál, Tasnády Mária, Csortos Gyula, Vaszary Piri, Bilicsi Tivadar és mások szereplésével. Litográfia, papír. Békés grafikája, jelzett a litográfián. Bp. Kárpát film. Grund Bp. Sérült. 97x31 cm. / Vintage rare Hungarian poster lithograph on paper, with damages
11180.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

Buday György fametszetei. Kiállítási plakát, Kassák Múzeum, Budapest, 1995 december 10 - 1996 március 10, feltekerve, 66x45 cm, feltekerve
11181.

Rufpreis:
1 400 HUF

11182.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

cca 1970-1980 Aréna zenekar plakát, feltekerve, 58,5x40,5 cm
11183.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1972? Makovecz Imre (1935-2011) "Minimális környezet" c. 1972-es pályaművének kétoldalas neoavantgarde plakátja. Hn., ny. n., a széleken kis szakadásokkal, lyukakkal, valamint a sarkokon és a széleken sérülésekkel, 81x125 cm.  "Makovecznek 1972-re olyan útkereső munkái készültek el, mint például a Cápa vendéglő, a Sió csárda, vagy a balatonszepezdi borozó, mikor megfogalmazódik a gondolat, hogy az emberi mozgás formáinak kutatása az építész számára hasznos lehet. 1970-re Makovecz kimondja, hogy az építészet alapfogalmait devalválódottnak érzi, s az építészeti alapelemeket keresve az emberi mozgás vizsgálata felé fordul. Gerle Jánossal és Sáros Lászlóval mozgásanalógiákat kerestek bizonyos alaphelyzetekre, a síkságon, a lejtőn, a szakadékban illetve a szakadék szélén álló ember tudatos-tudattalan gondolatainak és érzéseinek mozgással való elemzésére. A gyakorlatok célja ezeknek az értelmes mozgásoknak a megértése. Annak észrevétele, hogy az ember maga, a benne lakó erők által milyen komplex formák kitöltésére, megalkotására képes. A gyakorlatokról készült fotók mind a négy esetben ennek a komplex formának az ábrázolására tesznek kísérletet. A mozgásformákkal való foglalkozás egyrészt építészeti hitvallássá alakult, miszerint "valóban és végérvényesen fel kell adni a kubista és konstruktivista festői szépségeszményt az építészetben", másrészt adta a minimális tér pályázat gondolatát. A feladat egy funkció nélküli, egyetlen emberi test befogadására képes elemi "ház" megfogalmazása volt. Negyven pályamű érkezett, ezek egyike a Makovecz-féle pályamű. Alapvetése: a minimális környezet megtalálására tett kísérlet során elvet minden építészeti stílust, az összes szerkesztési illetve szerkezeti elvet, a technika összes eszközét. Az ember minimális környezetét tehát nem egy kézzelfogható, lehatárolt térnek tekinti. A minimáltér megtalálásához három alapvető lépést tart szükségesnek. Elsőként a személyes tulajdonságokat és az ember szociális érzékenységét objektív valóságnak kell felismerni. Amíg eddig az állapotig el nem jut valaki, addig manipulálható. Másodszor a környezet objektív felismeréséig kell eljutni. Ebből, és önmagunk megismeréséből egyenesen következik a harmadik lépés, miszerint a másik embert is - magunkhoz hasonlóan - állandóan változónak kell tekintenünk. (Hiv: Nagy Lívia: Makovecz Imre Minimális környezet pályaműve. In: Makovecz Vándoriskola."
11184.

cca 1972? Makovecz Imre (1935-2011) "Minimális környezet" c. 1972-es pályaművének kétoldalas neoavantgarde plakátja. Hn., ny. n., a széleken kis szakadásokkal, lyukakkal, valamint a sarkokon és a széleken sérülésekkel, 81x125 cm.

"Makovecznek 1972-re olyan útkereső munkái készültek el, mint például a Cápa vendéglő, a Sió csárda, vagy a balatonszepezdi borozó, mikor megfogalmazódik a gondolat, hogy az emberi mozgás formáinak kutatása az építész számára hasznos lehet. 1970-re Makovecz kimondja, hogy az építészet alapfogalmait devalválódottnak érzi, s az építészeti alapelemeket keresve az emberi mozgás vizsgálata felé fordul. Gerle Jánossal és Sáros Lászlóval mozgásanalógiákat kerestek bizonyos alaphelyzetekre, a síkságon, a lejtőn, a szakadékban illetve a szakadék szélén álló ember tudatos-tudattalan gondolatainak és érzéseinek mozgással való elemzésére. A gyakorlatok célja ezeknek az értelmes mozgásoknak a megértése. Annak észrevétele, hogy az ember maga, a benne lakó erők által milyen komplex formák kitöltésére, megalkotására képes. A gyakorlatokról készült fotók mind a négy esetben ennek a komplex formának az ábrázolására tesznek kísérletet. A mozgásformákkal való foglalkozás egyrészt építészeti hitvallássá alakult, miszerint "valóban és végérvényesen fel kell adni a kubista és konstruktivista festői szépségeszményt az építészetben", másrészt adta a minimális tér pályázat gondolatát. A feladat egy funkció nélküli, egyetlen emberi test befogadására képes elemi "ház" megfogalmazása volt. Negyven pályamű érkezett, ezek egyike a Makovecz-féle pályamű. Alapvetése: a minimális környezet megtalálására tett kísérlet során elvet minden építészeti stílust, az összes szerkesztési illetve szerkezeti elvet, a technika összes eszközét. Az ember minimális környezetét tehát nem egy kézzelfogható, lehatárolt térnek tekinti. A minimáltér megtalálásához három alapvető lépést tart szükségesnek. Elsőként a személyes tulajdonságokat és az ember szociális érzékenységét objektív valóságnak kell felismerni. Amíg eddig az állapotig el nem jut valaki, addig manipulálható. Másodszor a környezet objektív felismeréséig kell eljutni. Ebből, és önmagunk megismeréséből egyenesen következik a harmadik lépés, miszerint a másik embert is - magunkhoz hasonlóan - állandóan változónak kell tekintenünk. (Hiv: Nagy Lívia: Makovecz Imre Minimális környezet pályaműve. In: Makovecz Vándoriskola."

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF