https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Skulpturen, Statuetten, Plaketten

Zahl der Lose: 66

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Afrikai fali dísz, figuratív afrikai keményfa faragás kis sérüléssel 30 cm
1
13146.

Afrikai fali dísz, figuratív afrikai keményfa faragás kis sérüléssel 30 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Korsót cipelő pár figuratív afrikai keményfa faragások, egyik sérült 18, 23 cm
1
13147.

Korsót cipelő pár figuratív afrikai keményfa faragások, egyik sérült 18, 23 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Afrikai férfi büszt, kő, márvány talapzaton, kis kopással, 9,5x9,5 cm, m: 14,5 cm
1
13148.

Afrikai férfi büszt, kő, márvány talapzaton, kis kopással, 9,5x9,5 cm, m: 14,5 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Jelzés nélkül: Lófej. Ismeretlen anyag, kopott, m: 11cm
1
13149.

Jelzés nélkül: Lófej. Ismeretlen anyag, kopott, m: 11cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Oroszlán szobor, részletgazdag, öntött fém, jelzés nélkül, 12,5x6,5x8 cm
1
13150.

Oroszlán szobor, részletgazdag, öntött fém, jelzés nélkül, 12,5x6,5x8 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
EUR
,
34,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Automobil túra. Bronz szobor, fém talapzaton, Jelzés nélkül m: 23 cm Talapzaton kis dobozzal.
1
13151.

Automobil túra. Bronz szobor, fém talapzaton, Jelzés nélkül m: 23 cm Talapzaton kis dobozzal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Bommer, Georg: Szántás-vetés a falu határában. Felületén ezüstözött, öntött ón dombormű/relief, 1910 körül. Jelzett (jobb alsó sarkán: Gg. Bommer). Fakeretben, korának megfelelő kopásokkal, 18x32 cm (keret: 29,5x43,5 cm)
1
13152.

Bommer, Georg: Szántás-vetés a falu határában. Felületén ezüstözött, öntött ón dombormű/relief, 1910 körül. Jelzett (jobb alsó sarkán: Gg. Bommer). Fakeretben, korának megfelelő kopásokkal, 18x32 cm (keret: 29,5x43,5 cm)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.
1
13153.

Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
180 000 HUF
487,80
EUR
,
562,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
13154.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
EUR
,
150,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1979, Vilt Tibor (1905-1983): Emlékmű. Geometrikus alumínium elemekből összeállított, mozgatható részekből is álló applikáció, márvány talapzaton. Jelzett, m: 39,5 cm
1
13155.

1979, Vilt Tibor (1905-1983): Emlékmű. Geometrikus alumínium elemekből összeállított, mozgatható részekből is álló applikáció, márvány talapzaton. Jelzett, m: 39,5 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
EUR
,
937,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1900, Kínai arc. Mázas kerámia, fa lapra applikálva, h: 11 cm, teljes d: 22 cm
1
13157.

cca 1900, Kínai arc. Mázas kerámia, fa lapra applikálva, h: 11 cm, teljes d: 22 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Afrikai nő. Faragott keményfa, kopással, m: 23 cm
1
13158.

Afrikai nő. Faragott keményfa, kopással, m: 23 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
EUR
,
23,44
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse