Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

A Szent Margitszigeti premontrei templom.
Budapest, 1932. Fővárosi Közmunkák Tanácsa (M. Kir. Állami Nyomda). 45 + [1] p. + 5 t. (feliratozott hártyapapírral védett tábla). Egyetlen kiadás.
A 13. század Margitszigetén két jelentős egyházi épületcsoportot emeltek, az évszázad közepén a premontrei rend konventet (kolostort) épített, 1260 körül pedig létrejött az Árpád-házi Szent Margit ottani éveiről elhíresült domonkos apácakolostor is. A premontrei férfi konvent jelentősége a szigeten egyre jelentősebb adományhoz jutó apácakolostor miatt csökkent, a konvent a török időkben elnéptelenedett, az épület romba dőlt. Elsüllyedt harangját 1914-ban találták meg, a lelet nyomán a terület régészeti feltárását 1923-ban kezdeményezte a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Az ásatások nyomán Zielinski Szilárd és Lux Kálmán tervei szerint 1930-1932 között építették újra az egykori premontrei kápolnát, újra szentelésére 1932-ben került sor, Horthy Miklós kormányzóságának 10. évfordulója alkalmával, a kormányzó jelenlétében. Többszerzős tanulmánykötetünk az épület történetébe, építészeti részleteibe avat be, illetve ünnepi beszédet közöl.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: Lechner Jenő (1878-1962) építész, építészettörténész mérnöki irodája.
Festett, illusztrált kiadói zsákvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk