Winter Margit - Hortobágyi Béla - Pekár Mihály: Észlelőkönyv az élettani gyakorlatokhoz. Bp., 1922, Mai Henrik és Fia, XIII+(3)+224 p. Harmadik, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos gerinccel, néhány sérült lappal, kijáró elülső szennylappal, a címlapon tulajdonosi bélyegzővel.
Calixte Hudemann-Simon: Die Eroberung der Gesundheit 1750-1900. Europäische Geschichte. Frankfurt am Main, 2000, Fischer, 255+(1) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Ratzel Frigyes: A föld és az ember. Anthropo-geographia vagy a földrajz történeti alkalmazásának alapvonalai. Ford.: Simonyi Jenő. Bp., 1887, MTA, XX+623 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Barna Gábor: A nomográfia elemei. Műszaki Könyvtár 79. Bp., [1941], Műszaki Könyvtár Kiadóhivatala (Világosság-ny.), 72 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban.
Elischer Gyula, thurzóbányai: Az anyaság higiénéje. Az Egészség Könyvtára I. köt. Bp., 1907, Franklin-Társulat, 104 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel.
Dr. Szántó Frigyes: Belorvostan. Rövid tankönyv orvostanhallgatók és orvosok részére. Diagnostika - Pathologia - Therapia. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötésben, címoldalon bejegyzéssel és bélyegzővel.
Coué Emil: "A couéizmus" Egészség és önfegyelmezés. Fordította, bevezetéssel és megjegyzésekkel elátta: Dr. Völgyesi Ferenc. Bp., 1925, Novák Rudolf és Társa Kiadása. Papírkötésben, kijáró lapokkal, sérült lapszélekkel.
Peter Attila - Bill Gifford: Végigélni. A hosszú élet tudományos alapjai. Ford.: Novák Gábor. Bp., 2024, 21. Század Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.