Dr. Fodor László: Ábrázoló geometria I. - Az ábrázoló geometria elemei- A reáliskolák VI-VIII. osztálya számára - 816 ábrával. Az 1899. évi reáliskolai tanterv szerint átdolgozott második kiadás. Bp., 1901. Athenaeum. 220p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) tulajdonosi névbejegyésével. Félvászon kötésben .
Adolf Heß: Planimetrie. Berlin, 1920. Springer. 155p. Kiadói papírkötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49) névbejegyzésével.
1915 Botanikai Közlemények XIV. köt. Mágocsy-Dietz Sándor közreműködésével szerk.: Moesz Gusztáv. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").
Elisée Reclus: A Föld. A földgömb életjelenségeinek leírása. 25 műlappal és 253 ábrával. Budapest 1879. K.M. Természettudományi Társulat. 640p. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kis kopással.
Dr. Erdmann J. Eduard: A psychologia vázlata alapján tanításaihoz vezérfonalul írta Molnár Aladár. Pest, 1864, Osterlamm Károly. 144p. Korabeli félvászon kötésben kopással
2 db német nyelvű orvostudományi könyv: Arnsperger, Hans: Die Röntgenuntersuchung der Brustorgane und ihre Ergebnisse für Physiologie und Pathologie. Leipzig, 1909, F. C. W. Vogel, 6+(2)+263+(1) p.+ 24 (röntgenképek) t. Átkötött félvászon-kötésben jó állapotban. + Gocht, Hermann: Handbuch der Röntgen-Lehre zum Gebrauche für Mediziner. Stuttgart, 1914, Ferdinand Enke, XVI+494+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Dr. Parassin József tulajdonosi bélyegzőivel.
3 db orvosi könyv: Róna Sámuel: Venereás betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta - - . Bp., 1903, Dobrowsky és Franke, XI+(1)+485 p. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. + Imre József, ifj. - Scholtz Kornél: Gyakorlati szemészet. Bp., 1931, Studium, XII+370 p.+ 11 (részben színes) t. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. + Petényi Géza: A poliomyelitisről. Gyakorló Orvos Könyvtára 35. Bp., 1934, Petőfi Irodalmi Vállalat, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.