Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 84

Koch Sándor: Magyarország ásványai. Szerk.: Mezősi József. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 562 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ritka! + A. Y. Fersman Mineralogy Museum of the USSR Academy of Sciences, 25+3 p.
20217.

Rufpreis:
5 000 HUF

20218.

Rufpreis:
5 000 HUF

A magyar orvosi nagyhét ülésszakainak jegyzőkönyvei, 6 kötet (egy duplummal). Bp., 1934-1941, Magyar Orvosok Tudományos Egyesületeinek Szövetsége. Kiadói papírkötés, változó állapotban (közte sérült, széteső is), intézményi bélyegzőkkel.
20219.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bede Károly: A magyar nép dermatológiája. Bp., 1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+1+303+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
20220.

Rufpreis:
5 000 HUF

dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. (Egybekötve) Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. 366p; 446p. + hozzákötve: Szilvek Lajos, Dr.: Darwin állatpsychologiája. Elvek, tények, fejtegetések    Bp., 1895. Athenaeum. 158 p.    Korabeli kopottas, félvászonkötésben,
20221.

Rufpreis:
5 000 HUF

20222.

Rufpreis:
4 000 HUF

James M. Cork: Radioactivité et Physique Nucléaire. Paris, 1949, Dunod. Francia nyelven. Szövegközi ábrákkal és képekkel. Kiadói kartonált papírkötés.
20223.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. Bp., 1908, Társadalmi Múzeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20224.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kármán Tódor Maurice A. Biot: Matematikai módszerek műszaki feladatok megoldására   Műszaki Könyvkiadó, 1967. 570p.   Kiadói vászonkötésben
20225.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1937 Orvosi kolligátum számos témában, többek között az Orvosképzés mellékletei, beszédek leiratai, életrajzi és szakmai jellegű munkák. Számos szövegközi és külön oldalon lévő ábrával, képpel, táblázattal. Félvászon-kötésben.
20226.

Rufpreis:
4 000 HUF

Stäckel Pál: Bolyai Farkas és Bolyai János geometriai vizsgálatai. 1-2. köt. egybe kötbe Kiadta, életrajzzal és magyarázattal ellátta: - -. Ford.: Rados Ignác. I. köt.: A két Bólyai élete és művei. II. köt.: Szemelvények a két Bólyai műveiből. Bp., 1914, MTA, 1 t.+XII+288 p.; IV+ 295 p.+1 t. Korabeli félvászon kötésben . Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke névbejegyzésével.
20227.

Rufpreis:
4 000 HUF

Baltzer K. Jáuos. A szervezetek kezdetei és az ember őstörténete. Eger, 1870. Érseki Lyceum. 147p. Kiadói papírborítóval, enyhe foxing
20228.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF