Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 43

1912 Évkönyv. Szerk.: Bánóczi József. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XXXIV. Bp., 1912, Izr. Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-ny.), 462 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
20581.

Rufpreis:
2 800 HUF

Lévai Jenő: Zsidósors Magyarországon. Bp.,1948, Magyar Téka, 479 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borító egyik felső sarkán törésnyommal.
20582.

Rufpreis:
2 400 HUF

Doreet LeVitte Harten - Yigal Zalmona: Die neuen Hebräer. 100 Jahre Kunst in Israel. (Kiállítási katalógus / Exhibition catalogue). Berlin, 2005, Nicolaische Verlagsbuchhandlung, 588 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / In German language. Paperback.
20583.

Rufpreis:
1 400 HUF

Nathaniel Katzburg: Fejezetek az újkori zsidó történelemből Magyarországon. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 14. Bp., 1999, MTA Judaisztikai Kutatócsoport - Osiris. Kiadói papírkötés.
20586.

Rufpreis:
1 800 HUF

Roger Garaudy: Az izraeli politikát megalapozó mítoszok. Ford.: Mónus Áron. Hódmezővásárhely, 1998, Interseas Editions. 284 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20588.

Rufpreis:
1 600 HUF

Mónus Áron: Összeesküvés: a Nietzschei Birodalom. (A szabadkőműves bűnszövetkezet.) Történelmi tanulmány. Negyedik, javított kiadás. Santon (Isle of Man) - Hódmezővásárhely, 1995. Interseas Editions [Szegedi Nyomda]. 218 + XXVI p. (Függelék). Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, szép példány.
20589.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fehst, Herman: Bolsevizmus és zsidóság / Kmoskó Mihály: A zsidóság világuralmi törekvései. Bp., 2000, Gede. Kiadói papírkötésben,80p. 57p.
20590.

Rufpreis:
1 600 HUF

Makai György: Izrael Állam és a cionizmus. Bp., 1973., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, borítóval, 382p.
20591.

Rufpreis:
1 000 HUF

20592.

Rufpreis:
1 600 HUF

Simon Peresz: Az új Közel-Kelet Múlt és Jövő Lap- és Könyvkiadó, 1995 Kiadói papírkötésben 231 p. .
20593.

Rufpreis:
1 200 HUF

Fischer Árpád: Kiáltvány a zsidósághoz. Schimert Gusztáv utószavával. (Bp., 1927, Ábrahám és Sugár-ny.), 87+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, a címlap és az első lap sérült, javított, néhány lap kissé elszíneződött.
20594.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kecskeméti Ármin: A zsidó irodalom története. I-II köt. Bp., 1908-1909, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 334 p.; 343 p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt felvágatlan.
20595.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF