1912 Évkönyv. Szerk.: Bánóczi József. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XXXIV. Bp., 1912, Izr. Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-ny.), 462 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
Lévai Jenő: Zsidósors Magyarországon. Bp.,1948, Magyar Téka, 479 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borító egyik felső sarkán törésnyommal.
Doreet LeVitte Harten - Yigal Zalmona: Die neuen Hebräer. 100 Jahre Kunst in Israel. (Kiállítási katalógus / Exhibition catalogue). Berlin, 2005, Nicolaische Verlagsbuchhandlung, 588 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / In German language. Paperback.
Roger Garaudy: Az izraeli politikát megalapozó mítoszok. Ford.: Mónus Áron. Hódmezővásárhely, 1998, Interseas Editions. 284 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Fischer Árpád: Kiáltvány a zsidósághoz. Schimert Gusztáv utószavával. (Bp., 1927, Ábrahám és Sugár-ny.), 87+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, a címlap és az első lap sérült, javított, néhány lap kissé elszíneződött.
Kecskeméti Ármin: A zsidó irodalom története. I-II köt. Bp., 1908-1909, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 334 p.; 343 p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt felvágatlan.