Elena Capretti: Az itáliai művészet nagy mesterei. Cristina Acidini Luchniat bevezetőjével. Ford.: Révy Katalin. Bp., 2002, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Heinz Mode: A nő az indiai művészetben. Ford.: Székely András. Bp., 1970, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartonált papírkötés.
Korok ruhái. Domanovszky Endre illusztrált előadásvázlatai az öltözködés történetéről. Bp., 1979, Corvina. 319 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
Menyhárt László: Szász Endre. Bp., 1983, Corvina. Gazdag képanyaggal, Szász Endre műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Koltay Gábor - Riskó Géza: Szász Endre. Bp., 1983, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borító sarkain gyűrődéssel.
1907-1912 Művészet folyóirat 6 száma (1907 VI. évf. 6. sz., 1909 VIII. évf. 5., 1912 XI. évf. 1-4.)Szerk.: Lyka Károly. Bp., Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, (Singer és Wolfner-ny.) Kiadói papírkötések, sérült borítókkal.
1923 - 1924 Ars Una művészeti szemle 4 száma. I. évf. 2., 5., 6.., 7. számok. 1923. november, 1924 február, március, április. Szerk.: Pogány Kálmán. Bp., Korvin Testvérek. A borítók Kozma Lajos munkái. Kiadói papírkötések, változó állapotban, sérült borítókkal, az I. évf. 2. szám javított gerinccel, a másik 3 szám széteső állapotban.
Till - Holger Borchert: The Age of Van Eyck. The Mediterranean World and Early Netherlandish Painting 1430-1530. London,2002,Thames & Hudson. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.