Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 532

Rubinyi Mózes: Mikszáth Kálmán stílusa és nyelve. Bp., 1910, Révai (Pallas-ny.), 246 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
21385.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mikszáth Kálmán: Nemzetes uraimék. (Mácsik a nagyerejű.) Bp.,1897, Révai,(Pallas-ny.), 8+226+1 p. 4 kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
21386.

Rufpreis:
2 400 HUF

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Regény. Bp.én.,Athenaeum, 281 p. + 6 t. A borító Fischer Ilona, Filo (1910-1986) grafikus munkája. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
21387.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Mező Ferenc: Az olympiai játékok története. Gróf Klebelsberg Kuno vallás és közoktatási m. kir. miniszter előszavával. Országos Testnevelési Tanács Könyvtára XL. Bp., 1929., Országos Testnevelési Tanács, 301 p. + 2 (térkép kihajtható) t. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
21388.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Móra Ferenc emlékezete : 1879-1934. Bp., 1934., Móra Ferenc Emlékbizottság, 79+1 p.+6 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. + Móra Ferenc: Ének a búzamezőkről. II. kötet. A borító rajza Fáy Dezső munkája. Bp.,1928,Lantos Rt.,(Kunossy-ny.),246 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos, kopott borítóval.
21389.

Móra Ferenc emlékezete : 1879-1934. Bp., 1934., Móra Ferenc Emlékbizottság, 79+1 p.+6 t.
Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. + Móra Ferenc: Ének a búzamezőkről. II. kötet. A borító rajza Fáy Dezső munkája. Bp.,1928,Lantos Rt.,(Kunossy-ny.),246 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos, kopott borítóval.

Rufpreis:
1 600 HUF

Társalgó. Nélkülözhetetlen vezető az élet különféle viszonyai közt és elmés mulattató kisebb és nagyobb társas összejöveteleknél. Bp.,1883,Méhner Vilmos, 328+8 p. Aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon bejegyzésekkel, két kijáró lappal.
21390.

Rufpreis:
2 400 HUF

Keresztury Dezső: Arany János. DEDIKÁLT! Kincsestár 143. sz. Bp.,1937,Magyar Szemle Társaság, 78+2 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító egyik sarkán hiánnyal, sérült gerinccel.
21391.

Rufpreis:
2 000 HUF

Cs. Szabó László: Doveri átkelés. (Nyugateurópai helyzetkép). Bp., 1937, Cserépfalvi, 203+(3) p. Első kiadás. Benne a körbevágott eredeti illusztrált elülső borítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés.
21392.

Rufpreis:
2 400 HUF

(Jósika Miklós): Hunyadi Mátyás király. Irta ?Eszther? sat. szerzője. 16 képpel. Első kiadás! Pest, 1856. Heckenast 144 l. / VAsránapi könyvtár 3. A mű név nélkül jelent meg, mert Jósikát - a szabadságharcban való szerepéért távollétében 1851-ben halálra ítélték és az ítéletet az Újépület mögött ?in effige? végre is hajtották Füzve, borító nélkül. Ritka!
21393.

Rufpreis:
5 000 HUF
17

Hatvany Lajos: Egy székely nemes, aki felfedezte a demokráciát. Munkák és Napok. Magyar Irodalmi Szeminárium I. Bp., 1934, Káldor, 175+(1) p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
21394.

Rufpreis:
2 400 HUF

Nagy László: Vezérkönyv a magyar nyelvtan tanításában a népiskolák III. és IV. osztályai számára. Buda, 1873, Magyar Kir. Állam (M. Kir. Egyetemi Ny.), 216 p. Korabeli félvászon-kötésben, viseltes, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
21395.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gerő Zsófia: Hartmann Móric mint politikai költő, különös tekintettel a magyarsághoz való viszonyára. Német Philologiai Dolgozatok, XXVII. Szerkesztik: Petz Gedeon, Bleyer Jakab, Schmidt Henrik. Bp., 1919, Pfeifer Ferdinánd-féle Könyvkereskedés (Zeidler testvérek). 84 p. Moritz Hartmann (1821-1872) osztrák költő, újságíró, politikus többek közt mint Petőfi Sándor verseinek legelső fordítóinak egyikeként ismert. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, kopott és kissé szakadt, feltehetően pótolt borítóval, feltehetően hiányzó előzéklappal, borítón "Disszertáció" felirattal, borító belsején tollas felirattal, egy lapon ceruzás bejegyzéssel. Proveniencia: Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának hagyatékából. Ritka!
21396.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF