Transactions of the Second Commission of the International Society of Soil Science. / Verhandlungen der zweiten Kommission der Internationalen Bodenkundlichen Gesellschaft. [A Nemzetközi Talajtani Társaság II. Bizottságának értekezései.] Szerk.: 'Sigmond Elek, Ballenegger Róbert, Telegdy-Kováts László. Bp., [1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 2 (fekete-fehér fotók) t.+ 208 p.+ 1 (színes) t. Francia, német és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kisebb ázásnyomokkal. A címlapon Kolbai Károly (1901-1972) mezőgazdász, egyetemi tanár névbejegyzésével.
Meisenheimer, Johannes: Die Weinbergschnecke. Helix pomatia L. Monographien einheimischer Tiere Band IV. Leipzig, 1912, Dr. Werner Klinkhardt, 1 (színes) t.+ 2 sztl. lev.+ 140+(4) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé vetemedett kötéstáblákkal, helyenként ázásnyomokkal.
Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der besondern und allgemeinen Arithmetik für Praktiker zunächst für das Selbststudium gemeinverständlich abgefaßt. Wien, 1848. Carl Gerold, 584 p + 48t. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. + Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der Geometrie für Praktiker gemeinverständlich zunächst für das Selbststudium abgefaßt. Wien, 1850. Carl Gerold, 748p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben