Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 41

20212.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Ingrid Schönfelder - Peter Schönfelder: Gyógynövényhatározó. Több mint 600 Európában honos gyógynövény. Kaposvár,én,Holló és Társa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20213.

Rufpreis:
8 000 HUF

Ambrózy Béla: A méh. Bp., 1914., Országos Magyar Méhészeti Egyesület,("Pátria"-ny.), 1 t. + 822 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérülésnyommal. A kötet szerzője, Báró Sédeni Ambrózy Béla (Temesgyarmat, 1838 ? Temesvár, 1911) földbirtokos, katonatiszt, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő, a magyar méhészet egyik megalapítója. Iskoláit Temesváron, majd a bécsi Polytechnikumban végezte. Ezt követően az osztrák hadsereg tisztjeként aktívan részt vett az 1859-es olaszországi hadjáratban, ahol a csaták közti pihenőkben megismerkedett a méhészettel. Ekkor határozta el, hogy méhészkedni fog. Vas és Temes megyei birtokán kezdett el gazdálkodni. Sághy Mihály híres méhész biztatására Magyaróváron és a Hohenheimi Gazdasági Akadémián gazdasági tanfolyamot végzett és a lipcsei egyetemen nemzetgazdasági tanulmányokat is folytatott. Temes vármegyei birtokán méhészetet alapított, majd úgy döntött, hogy ?okszerű méhészkedést? fog folytatni. Később megalapította a Temes Vármegyei Gazdasági Egyesületet, majd belépett a Délmagyarországi Méhészegyletbe és annak lapjában az "Ungarische Biene"-be is publikált. Károlyi Gyula gróf felterjesztésére a Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyesülete megbízottja lett az ország déli és nyugati részén, majd 1884-től már főmegbízottként közvetlenül Károly Lajos királyi herceg személye mellé osztották be. 38 éves méhészkedése alatt szinte minden vándorgyűlésen és kiállításon megjelent és előadást tartott. Két cikluson át a Szabadelvű Párt országgyűlési képviselője, valamint a képviselőház könyvtári bizottságának tagja volt. Viták után 1889-ben megalakult a Magyar Méhészek Egyesülete, amely fuzionált a Dél-magyarországi Méhész Egyesülettel, s elnökül Ambrózy Bélát választották. Később Darányi Ignác kinevezte a földmívelésügyi minisztériumba méhtenyésztési szaktanácsadónak. Ambrózy Béla a korszerű, európai szintű méhészet fontos magyarországi képviselője, nyugati tapasztalatai alapján a vándorméhészet és a vándorlásra alkalmas ún. kettős ikerkaptár elterjesztője. Tapasztalatait, tanácsait szakcikkeiben és több kiadást megért fő művében fejtette ki.
20214.

Ambrózy Béla: A méh. Bp., 1914., Országos Magyar Méhészeti Egyesület,("Pátria"-ny.), 1 t. + 822 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérülésnyommal.
A kötet szerzője, Báró Sédeni Ambrózy Béla (Temesgyarmat, 1838 ? Temesvár, 1911) földbirtokos, katonatiszt, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő, a magyar méhészet egyik megalapítója. Iskoláit Temesváron, majd a bécsi Polytechnikumban végezte. Ezt követően az osztrák hadsereg tisztjeként aktívan részt vett az 1859-es olaszországi hadjáratban, ahol a csaták közti pihenőkben megismerkedett a méhészettel. Ekkor határozta el, hogy méhészkedni fog. Vas és Temes megyei birtokán kezdett el gazdálkodni. Sághy Mihály híres méhész biztatására Magyaróváron és a Hohenheimi Gazdasági Akadémián gazdasági tanfolyamot végzett és a lipcsei egyetemen nemzetgazdasági tanulmányokat is folytatott. Temes vármegyei birtokán méhészetet alapított, majd úgy döntött, hogy ?okszerű méhészkedést? fog folytatni. Később megalapította a Temes Vármegyei Gazdasági Egyesületet, majd belépett a Délmagyarországi Méhészegyletbe és annak lapjában az "Ungarische Biene"-be is publikált. Károlyi Gyula gróf felterjesztésére a Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyesülete megbízottja lett az ország déli és nyugati részén, majd 1884-től már főmegbízottként közvetlenül Károly Lajos királyi herceg személye mellé osztották be. 38 éves méhészkedése alatt szinte minden vándorgyűlésen és kiállításon megjelent és előadást tartott. Két cikluson át a Szabadelvű Párt országgyűlési képviselője, valamint a képviselőház könyvtári bizottságának tagja volt. Viták után 1889-ben megalakult a Magyar Méhészek Egyesülete, amely fuzionált a Dél-magyarországi Méhész Egyesülettel, s elnökül Ambrózy Bélát választották. Később Darányi Ignác kinevezte a földmívelésügyi minisztériumba méhtenyésztési szaktanácsadónak. Ambrózy Béla a korszerű, európai szintű méhészet fontos magyarországi képviselője, nyugati tapasztalatai alapján a vándorméhészet és a vándorlásra alkalmas ún. kettős ikerkaptár elterjesztője. Tapasztalatait, tanácsait szakcikkeiben és több kiadást megért fő művében fejtette ki.

Rufpreis:
8 000 HUF

Bross Péter - Sebők Péter: A méhészet alapjai kezdőknek - haladóknak. Összeáll.: - -. Bp.,2016, Országos Magyar Méhészeti Egyesület. Kiadói papírkötés.
20215.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rózsáné Bóna Bernadett: Édes múlt - édes jelen. "Sweet memories." DEDIKÁLT! Mándok, 2019., Mándok Közösség Műemlékeinek Megmentéséért Egyesület. Mándok, Kisvárda, Nyíregyháza, Szerencs, Miskolc, Maklár, Eger, Salgótarján, Balassagyarmat, Szentendre, Esztergom jelentősebb cukrászati múltjába engedd bepillantást. Szövegközti képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
20216.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a címlapon apró szakadással.
20217.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

20218.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült elülső, hiányzó hátsó szennylappal.
20219.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1929 Szakácsművészet. A magyarországi szakácsok havi szakfolyóirata. VII. évf. 2. sz. 1929. március. Bp., Jupiter-ny., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón hiánnyal.
20220.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20221.

Rufpreis:
6 000 HUF

20222.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
20223.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF