Ingrid Schönfelder - Peter Schönfelder: Gyógynövényhatározó. Több mint 600 Európában honos gyógynövény. Kaposvár,én,Holló és Társa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ambrózy Béla: A méh. Bp., 1914., Országos Magyar Méhészeti Egyesület,("Pátria"-ny.), 1 t. + 822 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérülésnyommal. A kötet szerzője, Báró Sédeni Ambrózy Béla (Temesgyarmat, 1838 ? Temesvár, 1911) földbirtokos, katonatiszt, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő, a magyar méhészet egyik megalapítója. Iskoláit Temesváron, majd a bécsi Polytechnikumban végezte. Ezt követően az osztrák hadsereg tisztjeként aktívan részt vett az 1859-es olaszországi hadjáratban, ahol a csaták közti pihenőkben megismerkedett a méhészettel. Ekkor határozta el, hogy méhészkedni fog. Vas és Temes megyei birtokán kezdett el gazdálkodni. Sághy Mihály híres méhész biztatására Magyaróváron és a Hohenheimi Gazdasági Akadémián gazdasági tanfolyamot végzett és a lipcsei egyetemen nemzetgazdasági tanulmányokat is folytatott. Temes vármegyei birtokán méhészetet alapított, majd úgy döntött, hogy ?okszerű méhészkedést? fog folytatni. Később megalapította a Temes Vármegyei Gazdasági Egyesületet, majd belépett a Délmagyarországi Méhészegyletbe és annak lapjában az "Ungarische Biene"-be is publikált. Károlyi Gyula gróf felterjesztésére a Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyesülete megbízottja lett az ország déli és nyugati részén, majd 1884-től már főmegbízottként közvetlenül Károly Lajos királyi herceg személye mellé osztották be. 38 éves méhészkedése alatt szinte minden vándorgyűlésen és kiállításon megjelent és előadást tartott. Két cikluson át a Szabadelvű Párt országgyűlési képviselője, valamint a képviselőház könyvtári bizottságának tagja volt. Viták után 1889-ben megalakult a Magyar Méhészek Egyesülete, amely fuzionált a Dél-magyarországi Méhész Egyesülettel, s elnökül Ambrózy Bélát választották. Később Darányi Ignác kinevezte a földmívelésügyi minisztériumba méhtenyésztési szaktanácsadónak. Ambrózy Béla a korszerű, európai szintű méhészet fontos magyarországi képviselője, nyugati tapasztalatai alapján a vándorméhészet és a vándorlásra alkalmas ún. kettős ikerkaptár elterjesztője. Tapasztalatait, tanácsait szakcikkeiben és több kiadást megért fő művében fejtette ki.
Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a címlapon apró szakadással.
Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült elülső, hiányzó hátsó szennylappal.
1929 Szakácsművészet. A magyarországi szakácsok havi szakfolyóirata. VII. évf. 2. sz. 1929. március. Bp., Jupiter-ny., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón hiánnyal.
Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.