Fehér Béla - Gálffy Zsuzsanna: Kakastaréj. Írások a magyar konyháról. Culinaria Hungarica. Bp., 2002, Kortárs. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dán Franciska: Praktikus étrendek az év 365 napjára. 3 fogásos étrendek, a 2. és a 3. fogás mindegyik más. Bukarest, 1970, Editura Technika. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. I. köt.: A gyomor-, a bélbetegségek és az epekő diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sérült.
Hölbling, Ludwig: Die Rillensaat der Körnerfrüchte mittelst der Rillen- (Scheiben-) Walze in 3,4,5, 6 zölliger Reihen-Entfernung [...] Wien, 1855, szerzői kiadás, 29+(1) p.+ 1 (kihajtható) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, felvágatlan példány.
Z. Tábori Piroska: Készüljünk a télre. Időszerű tanácsok a magyar háziasszony számára. Összeállította: - -. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 3-99+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.
[Angol nyelvű mezőgazdasági kolligátum] U. S. Department of Agriculture - Farmers' Bulletin No. 201-225. [Egy kötetben.] Washington, 1904, Government Printing Office. Egészvászon-kötésben, kissé deformált borítóval és gerinccel, néhány sérült, kijáró lappal, ázásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. V. köt.: A lázas betegségek, bőrbetegségek és a terhesség diétái, aggkori diéta. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Czapáry Bertalan: Virágtenyésztés I. rész: Lakásunk virágai. Köztelek Olcsó Könyvtára VI. évf. 3-4. füzet. Bp., 1914, Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata (Pátria-ny.), 118+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, hiányos gerinccel, a tűzéstől különvált elülső borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.