Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 29

cca 1960 Vojtech Kubasta: Christopher Columbus Genuensis. Santa Maria. Praha, én., Artia. Térbeli mesekönyv. Kiadói félvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. 3 helyen javított, de alapvetően jó állapotban. Kifejezetten gyűjtői darab.
20789.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Tessék, tessék besétálni... 3D mesekönyv. 1972, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrálta Vojtech Kubasta. Kiadói félvászon kötés, az elején az egyik elefánt hiányzik, kissé kopottas állapotban.
20790.

Rufpreis:
6 000 HUF

Baromfiudvar. Térbeli mesekönyv. Illusztrálta: Vojtech Kubasta. Félvászon kötés, kisebb sérülésekkel.
20791.

Rufpreis:
8 000 HUF

Őserdő. Térbeli mesekönyv. Illusztrálta: Vojtech Kubasta. Félvászon kötés, kisebb sérülésekkel.
20792.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

Kubasta, Vojtech:  [Peter and Sally On The Farm] [Péter és Sári a farmon. Mozgatható elemeket is tartalmazó térbeli mesekönyv. Tervezte és rajzolta Vojtěch Kubašta.] [London, 1961 körül. Bancroft & Co. Ltd. Printed by Artia, Prague.] [4] p. (Mérete: 323x440x230 mm.) Az építésznek tanult cseh művész, Vojtech Kubasta (1914-1992) a kinyitással felálló térbeli mesekönyv (pop-up book) műfajának feltalálója, rendkívül ötletes és részletgazdag, mozgatható alkatrészeket is tartalmazó alkotásainak híre az egész világot bejárta, az 1960-as évektől a Disney céggel is szerződött híres mesék feldolgozására. Jellegzetesen közép-európai látásmódú mesekönyvei kitűnnek a jobbára amerikai ízlésű műfajból. Térbeli mesekönyvünk németes-csehes ízlésű falusi udvarház illúzióját kelti, galambdúccal, szárnyasokkal és lábasjószággal, nyulakkal és veteményessel. A figyelmesebb szemlélő számára a hátul elhelyezkedő favázas, cseréptetős házikó nyitható ablaka és ajtaja mögött a ház belseje is feltűnhet, további mozgatható alkatrész található továbbá az előtér jobb oldalán, a száradó ruhák előtt, a veteményesben felállított gyermekhinta képében. Példányunkban valamennyi alkatrész megtalálható, a középen nyíló ajtó feletti lugas elemén apró erősítés. Kiadói félvászon gerincű kétoldalas leporelló. Szép példány.
20793.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vida Mária:  Keringeli borsó... Mondókák, köszöntők. (A "Nagyszalontai gyűjtés"-ből válogatta és rajzolta Vida Mária.) (Budapest, 1946. Uj Idők Irodalmi Intézet - Officina Rotaprint Press). [6] t. Első kiadás. Székácsné Vida Mária (1916-2000) pedagógus mondókagyűjteményét a szerző, válogató, gyűjtő saját kezű színes rajzai kísérik. A kézzel számozott táblák fűzése meglazult. Színes, illusztrált, enyhén elszíneződött, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.
20794.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Folyóirat] Nyugati Őrszem. Ifjúsági folyóirat. Szerkesztő: Bácskay István, Csaba József. Megjelenik hatszor egy iskolai évben. I. évfolyam, 2. szám; II. évfolyam, 3, 5-6. szám; III. évfolyam, 1. szám; V. évfolyam, 5. szám. (5 db.) Sopron, 1938-1942. Kiadja a Soproni Evangélikus Líceum ifjúsága (Király nyomda). 20 p.; 16 p.; 16 p.; 16 p.; 12 p. A Nyugati Őrszem a soproni líceum tanuló ifjúságának 1937-1943 között megjelenő ifjúsági folyóirata, mely a tanév rendjében hatszor jelentkezett. Falukutatói, néprajzi, honismereti és iskolatörténeti cikkeket közölt, valamint iskolai beszédeket, nemzetpolitikai tárcákat és elbeszéléseket. Gyűjteményünk első négy számában az egykori soproni diák, Kónya Lajos (1914-1972) költő, grafikus fametszetei. Utolsó lapszámunk levelein apró gyűrődések. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, illetve tűzve, borító nélkül.
20795.

Rufpreis:
6 000 HUF

20796.

Rufpreis:
8 000 HUF

Smutek, Ladislav: Az elvarázsolt erdő. Illusztrálta Jiri Trnka. Prága, 1957. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20797.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Lúdas Matyi képeskönyv. Fazekas Mihály műve alapján, Dargay Attila, Jankovics Marcell, Nepp József, Romhányi József rajzfilmje nyomán írta: Szeredás András. Bakai Piroska és Radvány Zsuzsa rajzaival. 1983, Pannónia Filmstúdió. Kiadói papírkötés.
20798.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Dörnyei László Papsi: A hangya, a tücsök és az elefánt. Sajdik Ferenc grafikáival. 66. számozott példány. Bp., 2014. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20799.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

B. Büttner Lina:  Szabadság földön, égen! Elbeszélés az ifjúság számára. Széchy Gyula rajzaival. Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 270 + [2] p. Egyetlen kiadás. B. Büttner Lina (1836-1917) író, szerkesztő ifjúsági regénye az Országos Állatvédő Egyesület jutalmában részesült. Az apró konfliktusokkal teli, ifjúsági hősöket mozgató, abaúji nevelésregény szövegét Széchy Gyula egész oldalas és szövegközti rajzai kísérik. A címoldalon kézírásos bejegyzés, az első előzéken a regény címére reflektáló különös kézi bejegyzés: +56 okt." Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.
20800.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF