[Sas Ede] Bocs Bálint: A három Tányértalpú testőr meg Tányértalpú koma egyéb kalandjai. Mühlbeck Károly rajzaival. Budapest, [1923]. Singer és Wolfner (Globus Ny. Rt.) 156 + [4] p. A Sebők Zsigmond ifjúsági író népszerű mesealakja -- Mackó úr -- nyomában támadt mesék egyike Tányértalpú koma kalandjait követi nyomon, a jeles, emberi tulajdonságokkal és magyar hazaszeretettel, vitézséggel felvértezett, világjáró medve kalandjait. Elbeszéléskötetünkbe Tányértalpú koma franciaországi történelmi kalandja került, valamint kiegészítésül az antropomorf medve olimpiai kalandjai. Oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly rajzaival. A munka első kiadása 1912-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, mely a belív számos oldalán megismétlődik. Mühlbeck Károly színes rajzával illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Első meséskönyvem. + Második meséskönyvem. Mesék, versek és verses mesék. Vál. és szerk.: T. Aszódi Éva. Bp., 1981, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik kötet gerincén kisebb sérüléssel.
A deszkavári királyfi. Magyar népmesék Benedek Elek és Illyés Gyula feldolgozásában. Bp., 1975, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal.
Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. Vál.: Kende István. Bodrogi Tibor jegyzeteivel. Ortutay Gyula utószavával. Kárász Judit fotóival. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 4000 példányban
Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai. Róna Emy rajzaival. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis tollas firkával.
Kálovics Magda: Játékkészítés a napközi otthonokban. Vara Tibor rajzaival. Bp., 1979, Tankkönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval.
Kopp-Römhildt, Gertrud: :Osterhasen-Schabernack. Ein Osterbilderbuch. Esslingen und München, 1930. Schreiber o.J. Kiadói félvszán kötésben, kötés belül sérült egy helyen