Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 29

[Sas Ede] Bocs Bálint: A három Tányértalpú testőr meg Tányértalpú koma egyéb kalandjai. Mühlbeck Károly rajzaival. Budapest, [1923]. Singer és Wolfner (Globus Ny. Rt.) 156 + [4] p. A Sebők Zsigmond ifjúsági író népszerű mesealakja -- Mackó úr -- nyomában támadt mesék egyike Tányértalpú koma kalandjait követi nyomon, a jeles, emberi tulajdonságokkal és magyar hazaszeretettel, vitézséggel felvértezett, világjáró medve kalandjait. Elbeszéléskötetünkbe Tányértalpú koma franciaországi történelmi kalandja került, valamint kiegészítésül az antropomorf medve olimpiai kalandjai. Oldalszámozáson belül Mühlbeck Károly rajzaival. A munka első kiadása 1912-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, mely a belív számos oldalán megismétlődik. Mühlbeck Károly színes rajzával illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20801.

Rufpreis:
4 000 HUF

Nyitnikék. Kisiskolások könyve. I-II. félév (1-2. köt.) Szerk.: Huszár Tiborné. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói sérült papírkötés + Nyitnikék 3. Csupaszám országban. Szerk. Huszár Tiborné. Rajzolta: Kepes Erzsébet. Kisiskolások könyve. Bp.,1976, RTV-Minerva, (Offset-ny.), sérült papírkötés. Firkákkal.
20802.

Rufpreis:
1 400 HUF

Első meséskönyvem. + Második meséskönyvem. Mesék, versek és verses mesék. Vál. és szerk.: T. Aszódi Éva. Bp., 1981, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik kötet gerincén kisebb sérüléssel.
20803.

Rufpreis:
1 400 HUF

A deszkavári királyfi. Magyar népmesék Benedek Elek és Illyés Gyula feldolgozásában. Bp., 1975, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal.
20804.

Rufpreis:
1 400 HUF

Karunga a holtak ura. Néger legendák. Ford.: Radnóti Miklós. Vál.: Kende István. Bodrogi Tibor jegyzeteivel. Ortutay Gyula utószavával. Kárász Judit fotóival. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 4000 példányban
20805.

Rufpreis:
1 800 HUF

Puskin, [Alekszandr Szergejevics]: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Ford.: Áprily Lajos, Fodor András, Illyés Gyula, Kormos István, Vas István. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20806.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus kalandjai. Róna Emy rajzaival. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis tollas firkával.
20807.

Rufpreis:
1 200 HUF

Törőné Korpássy Mária: Magdus könyve. / Emike virágos kertje. Debrecen, 1930, Tiszántúli Könyv- és Lapkiadó, 120+(4) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20808.

Rufpreis:
1 400 HUF

20809.

Rufpreis:
800 HUF

Kopp-Römhildt, Gertrud: :Osterhasen-Schabernack. Ein Osterbilderbuch. Esslingen und München, 1930. Schreiber o.J. Kiadói félvszán kötésben, kötés belül sérült egy helyen
20810.

Rufpreis:
4 000 HUF

Red Riding Hood. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1992, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
20811.

Rufpreis:
1 400 HUF

Goldilocks. Illustrated By Pamela Storey. Pop-up picture book. 1990, Brown Watson. Angol nyelvű térbeli mesekönyv. Kiadói kartonált papírkötés.
20812.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF