Heinrich Károly: A Tisza-szabályozás és a szegedi válság. Bp., 1879, Kilián Frigyes. Újrakötött félvászon kötés, néhol ceruzás jelölésekkel, kopottas állapotban.
Dr. Debreczy Zsolt - Dr. Rácz István: Fenyők a Föld körül. Mind a két szerző, Debreczy Zsolt (1941-) botanikus, dendrológus és Rácz István (1952-) kertészmérnök, botanikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Dendrológiai Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek. Különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1991, Novorg. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Az 1935-ben megjelent könyv hasonmása.
Szakáll Sándor (szerk.): 100 magyarországi ásványlelőhely. Minerofil Kiskönyvtár II. Miskolc, 1996., Magyar Minerofil Társaság. 139 p. Kiadói papírkötés, címlap és első néhány lap kissé foltos.
Treitz Péter: Gazdasági ásványtan és talajismeret. Bp., 1929,"Pátria", VIII + 237 p. +1 (Csonka-Magyarország kihajtható, színes talajtérképe) t. Gazdag szövegközti képanyaggal, térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két lap kijár (IV/V,VI/VII.)
Ásványhatározó. Reichert Róbert és Zeller Tibor nyomán átdolgozta és kiegészítette Sztrókay Kálmán Imre. Budapest, 1949. Magyar Természettudományi Társulat (Egyetemi Nyomda NV.) 146 + [2] p. Sztrókay Kálmán (1907-1992) geológus kötetét oldalszámozáson belül számos szövegközti ásványtani ábra illusztrálja. Példányunk a munka második, átdolgozott kiadásából való, utolsó ívének fűzése meggyengült. Fűzve, kiadói borítóban.
Sellei József: A bőr-és bujakórtan alapvonalai. Orvosoknak és orvostanhallgatóknak. Bp. 1899. Dobrowsy és Franke. X, 221 l. Korabeli félvászon kötésben
Völgyesi Ferenc: Férfi lélek, női lélek I-II. A yang-yin elv a természetben. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Budapest, (1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Antiqua Rt. ny.) 432 p. + 37 t. (32 kétoldalas, 5 színes); [433]-901 + [3] p. + 25 t. (22 kétoldalas, 3 színes). Kopott, kissé sérült félvászon kötés.