Balogh János: Bioszféra-expedíció. (Dedikált!) Bp., 1980, RTV-Minerva. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Balogh János (1913-2002) Kossuth- és Széchenyi-díjas zoológus, ökológus, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált példány.
Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der besondern und allgemeinen Arithmetik für Praktiker zunächst für das Selbststudium gemeinverständlich abgefaßt. Wien, 1848. Carl Gerold, 584 p + 48t. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. + Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der Geometrie für Praktiker gemeinverständlich zunächst für das Selbststudium abgefaßt. Wien, 1850. Carl Gerold, 748p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben
Raoul Heinrich Francé 5 műve, 2 kötetben: A növények érzéki és szerelmi élete. Ford.: Pogány József. / A darwinizmus mai állása. Ford.: Kovács Sándor. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1913, Athenaeum, 311+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, felvágatlan lapokkal. + Összehasonlító biológia. Ford.: Lambrecht Kálmán.; Élet a termőföldben. / Kerti séták. [Egybekötve]. Bp., [1926-1927], Athenaeum, 244+(4) p.; 150+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben.