Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Thirring Gusztáv: Sopron városa a 18. században. Népesedés- és gazdaságtörténeti tanulmány. 15 térképpel és grafikus ábrázolással. Sopron, 1939. Sopron szabad királyi város kiadása (Székely és Társa könyvnyomdája). VIII + 356 p. + 2 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Thirring Gusztáv (1861-1941) földrajztudós, statisztikus, demográfus, természetjáró, turisztikai és soproni helytörténeti író. Szülővárosa gazdaság- és helytörténetét több munkában dolgozta fel, oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal illusztrált demográfiai és gazdasági kötete totális körképet az a XVIII. századi Sopron társadalmi viszonyairól. BOEH VII, 3616. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk